Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

"Tusk znaczy bezrobocie". Ten spot PiS pokazuje dosadnie, jak wyglądały rządy PO-PSL

PiS pokazał w mediach społecznościowych nowy spot wyborczy, w którym wykorzystano fragmenty archiwalnych materiałów telewizyjnych nt. wysokiego bezrobocia. Opatrzono je dopiskiem "rządy PO-PSL" i skwitowano: "Tusk znaczy bezrobocie". Słyszymy w nim także, jak obywatele komentowali nieudolność rządu Donalda Tuska.

Donald Tusk
Tomasz Jędrzejowski/Gazeta Polska

Spot rozpoczyna się archiwalną wypowiedzią lidera PO Donalda Tuska z Sejmu: "Wszystkie starania naszego rządu muszą być nakierowane na bezpieczeństwo i dobrobyt każdego człowieka z osobna".

Następnie w materiale pada pytanie: Czy o taki dobrobyt panu chodziło? Po tym pytaniu pokazano fragmenty archiwalnych materiałów informacyjnych z telewizji ogólnopolskich i regionalnych, opatrzone dopiskiem "rządy PO-PSL". Słyszymy w nich: "W tym roku bezrobocie w Polsce może przekroczyć 13 proc.", "ma być gorzej, bo kolejne firmy zapowiadają zwolnienia", "z rządowych ust znika zielona wyspa, w jej miejscu wyrasta kryzys", "w ubiegłym roku w dzierżoniowskim urzędzie pracy zarejestrowanych było ponad 6 tys. bezrobotnych", "co trzeci młody człowiek może być bez pracy", "jak pisze opiniotwórczy brytyjski dziennik Financial Times, nadchodzi nowa fala polskich emigrantów".

Przytoczone są też archiwalne wypowiedzi Polaków emitowane w telewizji: "ciężko jest znaleźć pracę", "najlepiej wyjechać, nie szukać pracy w Polsce" oraz komentatorów: "zeszły rok był w zasadzie najgorszym od 5 lat, jeśli chodzi o stopę bezrobocia", "Polska, chociaż jest zieloną wyspą, mieszka na niej ponad 2,5 miliona ludzi, którzy nie mają pracy", "z drugiej strony mamy ponad 2 miliony bezrobotnych osób".

Pokazano także nagranie, na którym starszy mężczyzna mówi do Donalda Tuska: "Człowieka krew zalewa, jak się widzi tę nieudolność". Na koniec w spocie pojawia się napis "#TuskZnaczyBezrobocie".

 Źródło: PAP, Niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

bm
Wczytuję ocenę...
Wideo