Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

„Tusk = Wyprzedaż Majątku”. Zjednoczona Prawica rusza z nową akcją. Ozdoba: Polacy zdecydują, czego chcą

Zjednoczona Prawica rozpoczęła akcję „Tusk = Wyprzedaż Majątku”, której celem akcji jest promowanie udziału w referendum i rozwinięcie tematu pierwszego pytania referendalnego. - Wszystkie pytania w referendum są ważne i kluczowe. Polacy zdecydują, czego chcą. Czy kontynuowania polityki bezpieczeństwa, jak robi to Zjednoczona Prawica, czy kontynuacji działań opozycji i wyprzedaży spółek skarbu państwa, które służą Polakom i zabezpieczają nas gospodarczo i energetycznie - mówił podczas konferencji prasowej minister Jacek Ozdoba.

Ruszyła nowa akcja Zjednoczonej Prawicy
Twitter/PiS

Wyprzedaż majątku państwowego

Jarosław Kaczyński podczas Dożynek Województwa Łódzkiego w Paradyżu odniósł się m.in. do treści pytania referendalnego: "Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?".

Według prezesa PiS prywatyzacja może być "dopuszczalna, czasem nawet potrzebna", ale nie wtedy, gdy chodzi o "przedsiębiorstwa podstawowe", jak np. sektor energetyczny.

"Co by było w czasie kryzysu węglowego, gdyby nie przedsiębiorstwa państwowe, ich ogromna aktywność, zmobilizowana przez rząd. Czy to byłoby możliwe, jeśli chodziłoby o przedsiębiorstwa prywatne – nie, szanowni państwo. A wszelkiego rodzaju dopłaty – do elektryczności, do gazu, obniżanie cen, które bez tego byłyby o wiele wyższe?"

– podkreślił.

4xnie dla Tuska

Zjednoczona Prawica ruszyła dziś zatem z akcją ""4xNie Tusk=Wyprzedaż Majątku", która ma promować udział w referendum i być zarazem rozwinięciem tematu pierwszego pytania referendalnego - "Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?". Konferencje pokazujące, co oznacza utrata majątku państwowego, jak zapowiadają politycy partii rządzącej, będą organizowane od poniedziałku do piątku.

- Jesteśmy w miejscu gdzie Orlen - podmiot, który przez lata rządów Donalda Tuska był zagrożony - stał się od momentu przejęcia władzy w 2015 roku symbolem dobrego i skutecznego działania za sprawą Zjednoczonej Prawicy. Tusk jest równoznaczny z wyprzedażą spółek skarbu państwa. W referendum pojawi się pytanie dotyczące wyprzedaży majątku państwowego. 4xNIE – taka jest nasza odpowiedź dotycząca pytań, które będą na referendum

- mówił podczas konferencji prasowej minister Jacek Ozdoba.

Polska bezpieczna energetycznie 

Jak dodał minister Andrzej Śliwka, Orlen jest podmiotem, który dba o nasze bezpieczeństwo energetyczne. - To działania Zjednoczonej Prawicy pokazały, iż wiele rzeczy wspólnie można dobrze zrobić. Państwowe spółki odgrywają kluczową rolę. Mamy jedne z najniższych cen paliw w Unii Europejskiej i jesteśmy niezależni energetycznie - wskazał. 

Śliwka wykazywał dalej, że Polska jest zabezpieczona energetycznie. - Kontrakty, które za czasów rządów PO miały miejsce z Rosją, zostały przez nas zerwane. Możemy z dumą powiedzieć, że jesteśmy niezależni energetycznie. Na przestrzeni 8 lat rządów opozycji sprywatyzowano ogromną liczbę spółek - mówił, dodając, że "polityka PiS jest nastawiona na pomnażanie gospodarki i majątku narodowego".

- Opozycja była nastawiona na wyprzedaż skarbu państwa. Osoby odpowiedzialne za to, co działo się w przeszłości, mają teraz postawione zarzuty. Polacy widzą działalność spółek i to jak bardzo ważną rolę odgrywają dla naszego państwa

- podkreślił.

Cała konferencja dostępna poniżej:

 Źródło: niezalezna.pl

 

#akcja PiS #4xnie #Tusk #wyprzedaż majątku #kampania

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo