Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

„To uzupełnienie programu na szczegółowych przykładach”. Kuchciński o konkretach programowych PiS

Szef KPRM Marek Kuchciński ocenił, że propozycje programowe, które zostały dotąd przedstawione przez PiS, to "uzupełnienie całego programu na szczegółowych przykładach". Polityk odnosząc się do kolejnych propozycji podkreślił, że "będą niezłe".

PiS codziennie ogłasza kolejną propozycję programową
Fot Tomasz Jdrzejowski/ Gazeta Polska

Propozycje wyborcze PiS

Od poniedziałku Prawo i Sprawiedliwość przedstawia elementy swoich propozycji wyborczych. Są to: program "Przyjazne Osiedle", który przewiduje modernizację i rewitalizację osiedli oraz bloków z tzw. wielkiej płyty oraz program "Dobry posiłek” dla pacjentów szpitali. Placówki mają otrzymać dodatkowe środki, a NFZ zadbać, by jakość żywienia w szpitalach była znacząco lepsza. Dziś podano trzeci konkret - "lokalna półka".

Jak podkreśla szef KPRM, "dwie dotychczasowe propozycje są uzupełnieniem całego programu, ale już na przykładach szczegółowych".

Kuchciński dodał, że program dotyczący wielkiej płyty "to jest element polityki mieszkaniowej, ale bardzo oczekiwany".

"Nikt do tej pory nie znalazł recepty, chociaż próbowano dekady temu, co zrobić z tym budownictwem wielkopłytowym. A tutaj jest konkretna i prosta recepta - ocieplenie. To się dzieje, ale to powinno być powszechnie dostępne, w każdej gminie"

– dodał minister.

Odnosząc się do programu "Dobry posiłek" Kuchciński zaznaczył, że to wyzwania, które stawia przed nami ochrona i służba zdrowia. Jak zaznaczył, mimo, że ogromne pieniądze tam idą, to program powinien być oparty na konkretach. "I to jest konkret" - wskazał.

Dopytywany, czego spodziewać się po kolejnych propozycjach, szef KPRM odparł: "Poczekajmy, spokojnie. Będą niezłe". "Poczekajmy, wszystko przedstawi nasz sztab" - dodał minister. "Wszystkie propozycje programowe przedstawimy już na konwencji w sobotę" - przekazał.


Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w niedzielę w Kielcach, że od poniedziałku jego formacja rozpocznie prezentowanie swojego programu wyborczego, a dokładnie jego ważne punkty. "Program, jak to zwykle u nas, obejmuje ogromny zakres spraw, niekiedy nawet dość szczegółowych. Taka jest tradycja naszej partii. Ale są punkty, które warto przedstawić i pokazać, ponieważ są bardzo istotne" - powiedział Kaczyński.

Jego zdaniem każdy z punktów programowych PiS powinien być sprawą, "o której dyskutują Polacy i która będzie dla nich ważna".

Rzecznik PiS Rafał Bochenek przekazał, że w sobotę 9 września, w Końskich odbędzie się całościowa prezentacja programu.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#PiS #propozycje programowe #wybory #Marek Kuchciński

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo