Sasin: Chełm jest przykładem polityki PiS

Chełm jest dobrym przykładem polityki, którą prowadzi niezmiennie od 8 lat rząd Prawa i Sprawiedliwości - powiedział minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin wymieniając programy, z których korzysta Chełm: Fundusz Dróg Samorządowych, Fundusz Inwestycji Lokalnych Program Inwestycji Strategicznych.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Szef MAP na spotkaniu z mieszkańcami Chełma
twitter.com/@SasinJacek

"Szczególnie ważna dla Chełma inwestycja to droga ekspresowa S12" - powiedział Sasin. "4 lata temu udało się doprowadzić do wpisania tej inwestycji do Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych, zapewnić finansowanie w kwocie ponad 3 mld zł, w tym 600 mln zł na już realizowany odcinek północnej obwodnicy Chełma i około 2,5 mld zł na pozostałe odcinki drogi S12, tak aby połączyć Piaski z granicą ukraińską właśnie poprzez Chełm" - mówił szef MAP.

Sasin dodał, że "w ramach tych inwestycji realizowanych bezpośrednio z budżetu państwa są inwestycje również kolejowe, dworce". "Mamy też bardzo wiele inwestycji realizowanych przez samorządy, ale z potężnym wsparciem z funduszy rządowych" - zwrócił uwagę minister.

Jego zdaniem, "Chełm jest dobrym przykładem polityki, którą prowadzi niezmiennie od 8 lat rząd Prawa i Sprawiedliwości". "Trzy duże programy rządowe: Fundusz Dróg Samorządowych, Fundusz Inwestycji Lokalnych i szczególnie w ostatnim okresie Program Inwestycji Strategicznych, realizowanych w ramach Polskiego Ładu to dla całego województwa lubelskiego ponad 7 mld zł z 90 mld zł, które trafiły do samorządów w całej Polsce" - wymienił.

"Szczególnie miasto Chełm pozyskało środki również z innych dostępnych funduszy dysponowanych bezpośrednio przez ministerstwa kultury, sportu, zdrowia. Te fundusze były istotnym wsparciem rozwojowym dla Chełma, który pozyskał ponad 700 mln zł, a ten region razem z powiatem ponad miliard złotych"

- powiedział.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP,

 

#wybory 2023

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
bm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo