Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa: Zaproponuję stanowisko wiceprezydenta Strojnemu

Waldemar Szumny, kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa, poinformował, że jeśli wygra wybory zaproponuje stanowisko jednego z wiceprezydentów miasta Jackowi Strojnemu, który zajął trzecie miejsce w pierwszej turze wyborów. Przypomniał, że wcześniej taką propozycję złożył też Markowi Bajdakowi.

Waldemar Szumny
Waldemar Szumny - facebook.com

Szumny, który w I turze wyborów prezydenta Rzeszowa dostał 23,24 proc. poparcia, zmierzy się w niedzielę w II turze wyborów z obecnym włodarzem miasta Konradem Fijołkiem, popieranym m.in. przez Platformę Obywatelską, Polskę 2050, Nową Lewicę i partię Zieloni, który w I turze uzyskał 37,91 proc. głosów. Trzeci wynik uzyskał startujący z KW Stowarzyszenie „Razem dla Rzeszowa” Jacek Strojny, którego poparło 20,61 proc. osób.

Szumny podsumował w piątek, w czasie konferencji prasowej, swoją kampanię wyborczą. „21 kwietnia zdecydujemy czy i jak Rzeszów będzie się rozwijał przez najbliższe pięć lat. Po tej kampanii wiem, że to da się zrobić. I mam prośbę do rzeszowian: przyłączcie się do mnie”- apelował.Jak dodał, w czasie licznych spotkań z mieszkańcami mówiono mu, że ta kampania dała wielu osobom nadzieję, że jest szansa na zmiany, a zmiany są możliwe, że idzie nowe.

Zapowiedział, że będzie realizował założenia konkurentów, w tym Jacka Strojnego i komitetu, z którego startował KW Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa. „Ja zrealizuję wszystkie te postulaty, bo chcę żebyśmy razem bezpiecznie rozwijali Rzeszów” – zadeklarował Szumny.

Zwrócił też uwagę na nazwę komitetu innego kontrkandydata Adama Dziedzica - KWW Porozumienie Sprzyja Ludziom. Zaznaczył, że dla niego jest to naturalne, bo chce porozumienia. Dodał też, że chce zabiegać o poparcie wyborców Adama Dziedzica „stąd też realizacja postulatów, praktycznie wszystkich, bo to sprawdzony samorządowiec”.

Szumny przypomniał, że już wcześniej ogłosił, że po wygranych wyborach zaproponuje, aby jego pierwszym zastępcą został Marek Bajdak. Pełnił on obowiązki prezydenta Rzeszowa przez kilka miesięcy w 2021 r., kiedy ze stanowiska ustąpił wieloletni prezydent Tadeusz Ferenc.

„Marek Bajdak, myślę, że nie było pytań, bo sprawdził się bardzo dobrze. Jasne to było dla wielu pracowników w urzędzie, spółkach, instytucjach podległych. Świetny fachowiec w swoim obszarze” – podkreślił Szumny.

Zauważył także, że jeżeli największy klub radnych, czyli PiS (Bezpieczny Rzeszów – taką nazwę ma zaproponować po II turze - red.), który otrzymał 9 mandatów połączy siły z Razem dla Rzeszowa, który ma 4 radnych, to będą mieć większość w radzie miasta, która liczy 25 radnych. (Koalicja Obywatelska wprowadziła do rady miasta 7 radnych, a KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa - 5).

„Jeżeli chcemy, a chcemy, mieszkańcy chcą, mówią, że idzie nowe, a to jest hasło Jacka Strojnego, to w związku z tym 9 plus 4 to 13. A zatem abyśmy wspólnie, razem działali dla bezpiecznego Rzeszowa, no to drugie nazwisko, które ja zaproponuję (po wygranej) to będzie Jacek Strojny. Żebyśmy mogli dwa programy realizować w 100 procentach: Bezpiecznego Rzeszowa i Razem dla Rzeszowa” – podkreślił Szumny.

„W przypadku Marka Bajdaka powiedziałem, że jestem zadowolony z tej rozmowy. Odpowiedział mi, że praca dla Rzeszowa to zaszczyt. W przypadku tym (Strojnego) proponuję zadać to pytanie panu Jackowi Strojnemu, bo nie jestem przez niego upoważniony do udzielenia tej odpowiedzi”

– podkreślił.

Powtórzył, że zaproponuje mu to stanowisko, bo to gwarantuje, że oba programy wyborcze, czyli jego i Strojnego, będą zrealizowane w całości. Jak dodał, razem będą mieć większość w radzie miasta, a poprzez funkcje prezydenta i wiceprezydenta razem będą mogli „przez pięć lat bardzo precyzyjnie pilnować wykonania” programów.

Zapowiedział, że już wkrótce przedstawi swoją „Konstytucję dla Rzeszowa”. Miała już być gotowa w minioną środę, ale jak tłumaczył, ciągle jest uzupełniana, bo od mieszkańców spływają nowe pomysły i propozycje. Zapewnił jednak, że niedługo po II turze wyborów będzie gotowa i wydrukowana w broszurce. Dodał, że jednym z zapisanych w niej artykułów będzie zakaz zatrudniania radnych w spółkach miejskich. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Rzeszów #Waldemar Szumny #PiS

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo