Jacek Sasin: Dostrzegamy wszystkich obywateli

W ciągu ośmiu ostatnich lat wydatki budżetu państwa na wsparcie osób niepełnosprawnych wzrosły z 15,5 mld zł do 40,5 mld zł - mówił w Mońkach szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin., który jest liderem podlaskiej listy PiS w wyborach do Sejmu.

Jacek Sasin
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych było jednym z tematów wystąpienia Jacka Sasina podczas spotkania wyborczego w bibliotece publicznej w Mońkach. "Jesteśmy formacją polityczną, która dostrzega wszystkich obywateli" - mówił Sasin.

Jest jakimś wielkim kłamstwem (...), jak wiele zresztą, które kolportuje opozycja, Platforma Obywatelska, jej politycy, nieustannie kłamiąc od rana do wieczora, każdego dnia mówiąc że my jesteśmy rządem, który rzekomo nie dba o tych słabszych, nie dba o niepełnosprawnych, o wykluczonych, o tych wszystkich, którzy potrzebują tego wsparcia

– powiedział Sasin podczas spotkania w Mońkach.

Podawał liczby - jak powiedział - dotyczące zsumowanych wydatków na wsparcie osób niepełnosprawnych w Polsce. Mówił, że w 2015 r. było to 15,5 mld zł, a w tym roku - 40,5 mld zł. "To są dwie liczby, które po prostu pokazują skalę zwiększenia nakładów na tę grupę. Jak dzisiaj ktokolwiek mówi w przestrzeni publicznej, że dzisiaj niepełnosprawni są mniej zaopiekowani w Polsce, niż było to za rządów PO, to jest po prostu patologicznym kłamcą" - powiedział.

"Mówmy o liczbach, mówmy o faktach, bo mamy po drugiej stronie rzeczywiście świat wirtualny, świat kłamstwa, świat oszustwa i musimy to piętnować" - mówił Sasin.

Sasin: My mamy empatię do tych, którzy tej pomocy potrzebują

Sasin powtórzył też w Mońkach swoje słowa dotyczące bezpieczeństwa i relokacji migrantów; przypominał, że dotyczą tego pytania referendum, które odbędzie się 15 października wraz z wyborami parlamentarnymi. "My mamy empatię do tych, którzy tej pomocy potrzebują, przykład Ukraińców to wyraźnie pokazał. Jeśli trzeba pomagać to pomagamy, ale nie zgodzimy się nigdy na to, żeby nam tutaj wpychać ludzi, którzy przyjeżdżają do Europy naprawdę w innym celu, a nie w takim, żeby oczekiwać pomocy" - mówił lider podlaskiej listy PiS.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Jacek Sasin #Mońki #wybory 2023

mk
Wczytuję ocenę...
Komentarze (14)
Dorka 05.10.2023 21:41
Ja czuję się w tym kraju bardzo dobrze i liczę, że Pan Jacek oraz jego partia wygrają!
Anonim 05.10.2023 21:13
Nie wyobrażam sobie, aby Sasina mogłoby zabraknąć w polityce. On i jego partia dbają o obywateli!
Tarecka 04.10.2023 13:50
Sasin powinien zdecydowanie dalej zasiadać w rządzie i pomagać tym najbardziej potrzebującym grupom. Mam nadzieję,że wygra
Anonim 04.10.2023 10:50
Bez ogródek ! W małżeństwach hetero wiadomo kto "napiera a kto ulega " .Zamiast w przedszkolach robić dzieciom z mózgu bagno pokażcie bez obnażania się KTORE JEST KTÓE ? Pozmienialiście NORMALNOŚĆ wiec pomórzcie nam. Stoisz w kolejce lub w tramwaju i chcesz ustąpić miejsca ale komu ?Jak drwal to niech stoi ! Ale jak poręba to chętnie zrobię miejsce siedzące ,prawda ?Jak to dyskretnie rozpoznać ?
Anonim 04.10.2023 10:37
Panie Prezesie Jarosławie Kaczyński ! Jest Pan tytanem pracy i taktykiem ! Po swojej operacji "Stanął Pan jak "Feniks z popiołów ! Znany Znachor Zięba prorokował "On ma sepsę Oho ho z nim jest bardzo źle" ! Proszę o ratowanie PiS, wywalić Panów Knedlikowatych, Serdelkowatych obrosłych celulitem ! Mielą niestrawne farmazony Oni są już na wakacjach jak kadra Santosa .Tamci ryczą "Złodzieje",ale ukradł nie ukradł nie są głodni ! Oni mają 3 wydry które szkolone rozwalają codziennie w TVP reda
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo