Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Jacek Sasin: Dostrzegamy wszystkich obywateli

W ciągu ośmiu ostatnich lat wydatki budżetu państwa na wsparcie osób niepełnosprawnych wzrosły z 15,5 mld zł do 40,5 mld zł - mówił w Mońkach szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin., który jest liderem podlaskiej listy PiS w wyborach do Sejmu.

Jacek Sasin
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych było jednym z tematów wystąpienia Jacka Sasina podczas spotkania wyborczego w bibliotece publicznej w Mońkach. "Jesteśmy formacją polityczną, która dostrzega wszystkich obywateli" - mówił Sasin.

Jest jakimś wielkim kłamstwem (...), jak wiele zresztą, które kolportuje opozycja, Platforma Obywatelska, jej politycy, nieustannie kłamiąc od rana do wieczora, każdego dnia mówiąc że my jesteśmy rządem, który rzekomo nie dba o tych słabszych, nie dba o niepełnosprawnych, o wykluczonych, o tych wszystkich, którzy potrzebują tego wsparcia

– powiedział Sasin podczas spotkania w Mońkach.

Podawał liczby - jak powiedział - dotyczące zsumowanych wydatków na wsparcie osób niepełnosprawnych w Polsce. Mówił, że w 2015 r. było to 15,5 mld zł, a w tym roku - 40,5 mld zł. "To są dwie liczby, które po prostu pokazują skalę zwiększenia nakładów na tę grupę. Jak dzisiaj ktokolwiek mówi w przestrzeni publicznej, że dzisiaj niepełnosprawni są mniej zaopiekowani w Polsce, niż było to za rządów PO, to jest po prostu patologicznym kłamcą" - powiedział.

"Mówmy o liczbach, mówmy o faktach, bo mamy po drugiej stronie rzeczywiście świat wirtualny, świat kłamstwa, świat oszustwa i musimy to piętnować" - mówił Sasin.

Sasin: My mamy empatię do tych, którzy tej pomocy potrzebują

Sasin powtórzył też w Mońkach swoje słowa dotyczące bezpieczeństwa i relokacji migrantów; przypominał, że dotyczą tego pytania referendum, które odbędzie się 15 października wraz z wyborami parlamentarnymi. "My mamy empatię do tych, którzy tej pomocy potrzebują, przykład Ukraińców to wyraźnie pokazał. Jeśli trzeba pomagać to pomagamy, ale nie zgodzimy się nigdy na to, żeby nam tutaj wpychać ludzi, którzy przyjeżdżają do Europy naprawdę w innym celu, a nie w takim, żeby oczekiwać pomocy" - mówił lider podlaskiej listy PiS.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Jacek Sasin #Mońki #wybory 2023

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo