Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Dróżdż: Akademia Demokracji przebiła nasze oczekiwania. Wyszkoliliśmy tysiące osób

Przez trzy miesiące jeździliśmy po całej Polsce, odwiedziliśmy 61 miast. Wspólnie z prawnikami szkoliliśmy wszystkie osoby, które wyraziły wolę pracy w komisjach wyborczych. Łącznie przeszkoliliśmy ponad 5,5 tys. osób - mówiła w Telewizji Republika Beata Dróżdż, prezes Forum.

W dniu wyborów i później, infolinia Akademii Demokracji będzie dostępna przez całą dobę. To tu można zgłaszać nieprawidłowości
fot. Telewizja Republika

Gościem red. Tomasza Sakiewicza w wieczornej rozmowie w programie Telewizji Republika „Dziennikarski poker” była m.in. Beata Dróżdż, prezes Forum S.A. - wydawcy „Gazety Polskiej Codziennie”, kandydatka do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości.

To również przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim. W kontekście społecznej działalności, mówiła:

„ruchy obywatelskie są najbliżej mieszkańców danego regionu. Samych Klubów „Gazety Polskiej”na całym świecie jest ponad 500. Działają w różnych miejscowościach. To one służą do tego, by budować świadomość nt. spraw społecznych, potrzeb ojczyzny, na tematy związane z naszym bezpieczeństwem”.

Akademia Demokracji

Dróżdż współodpowiadała za szeroki projekt Akademia Demokracji. - Opracowaliśmy go wspólnie z Fundacją Klubów „Gazety Polskiej” i z fundacją Niezależne Media. Przez trzy miesiące jeździliśmy po całej Polsce, odwiedziliśmy 61 miast. Wspólnie z prawnikami szkoliliśmy wszystkie osoby, które wyraziły wolę pracy w komisjach wyborczych. Łącznie przeszkoliliśmy ponad 5,5 tys. osób - przekazała.

Podkreśliła, że „społeczne zapotrzebowanie było bardzo duże”, choć dalej zgłaszają się osoby, chętne do szkoleń.

- Założyliśmy kanał na YouTube, gdzie udostępniliśmy ostatnie, najważniejsze szkolenie - poinformowała.

W kontekście samych wyborów podkreśliła, że (już czynna) infolinia Akademii Demokracji będzie dostępna przez całą dobę. Tam będzie można zgłaszać ewentualne nieprawidłowości w procesie wyborczym.

Akademia Demokracji - kontakt: 

Strona internetowaakademia-demokracji.pl

Facebook: Akademia Demokracji

Twitter: Akademia Demokracji

 Zachęcamy do wysłuchania ostatniego webinaru:

Projekt Akademia Demokracji jest autorskim przedsięwzięciem Fundacji Niezależne Media. Inicjatywa nakierowana jest na wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego w kluczowym dla systemu demokratycznego wymiarze – świadomości prawa wyborczego, znaczenia procesu wyborczego oraz kontroli uczciwości przebiegu głosowania i pracy komisji wyborczych. Każde aktywizowanie zaangażowania obywateli w proces wyłaniania władzy jest kluczowy dla kondycji systemu demokratycznego. Na przestrzeni lat obserwowaliśmy w naszym kraju wybory, które ze względu na liczne zastrzeżenia co do procesu liczenia głosów oraz znaczący odsetek głosów nieważnych, budziły powszechne obawy co do ich uczciwości. Wychodząc zatem naprzeciw oczekiwaniom dużych grup społecznych, podejmujemy działania, których celem jest przeszkolenie lokalnych liderów obywatelskich w zakresie znajomości Kodeksu wyborczego, procedur związanych z organizacją i przebiegiem procesu głosowania oraz przepisów prawa regulujących wyłanianie, pracę komisji wyborczych oraz uprawnienia tzw. mężów zaufania i obserwatorów społecznych.

 Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

 

#Akademia Demokracji #Beata Dróżdż

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

am
Wczytuję ocenę...
Wideo