Dopłacimy do starych niemieckich elektryków. Rząd Tuska będzie ratował Berlin! » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

„Wrogość wobec UE“, „pogarda wobec rządów prawa“. Wyliczanka Tuska przeciw PiS. I mocna odpowiedź!

- Rosja to wrogość wobec Zachodu, zwłaszcza wobec Unii, pogarda wobec rządów prawa i wszelkich mniejszości - ocenił na platformie X premier Donald Tusk. Jak dodał: "Otwórz oczy i poszukaj podobieństw". Internauci nie wytrzymali: "Proszę się nie obrazić, ale czy Pana rządy nie nie wyczerpują przynajmniej kilku punktów z przytoczonej wypowiedzi?"; "czy mógłby Pan również otworzyć oczy i poszukać kogoś kto zbuduje CPK?"; "Najśmieszniejsze jest to, że po pół roku takiej twórczości już od pana nikt nie wymaga rządzenia, strategii, inwestycji, rozwoju, dbania o Polskę" - piszą.

Donald Tusk
European People's Party, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0> - Wikimedia Commons

Premier Donald Tuska w miniony czwartek zwrócił się w Sejmie do posłów PiS: "Płatni zdrajcy, pachołki Rosji. Nazwa Zjednoczona Prawica może być dokładnie tak odczytana. Od wielu, wielu lat (…) działa tu, w Polsce, pod wpływem rosyjskich interesów".

Tymczasem szef PO poszedł dalej i na portalu "X" napisał:

"Rosja to wrogość wobec Zachodu, zwłaszcza wobec Unii, pogarda wobec rządów prawa i wszelkich mniejszości, upartyjnienie gospodarki i mediów, zalegalizowana państwowa korupcja, religia na usługach władzy, panowanie służb specjalnych. Otwórz oczy i poszukaj podobieństw".

Internauci nie wytrzymali:

 

 


W piątek nowy szef MSWiA, Tomasz Siemoniak poinformował, że na 21 maja planowane jest przyjęcie przez rząd projektu nowelizacji ustawy o Państwowej Komisji ds. Badania Wpływów Rosyjskich i skierowanie jej na najbliższe posiedzenie Sejmu.

Donald Tusk powiedział we wtorek, że ma nadzieję, że komisja rozpocznie prace w przyszłym tygodniu, a pierwszego raportu można spodziewać się już 9 czerwca.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo