Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Warchoł: Doszło do kradzieży Telewizji Polskiej przez uzurpatorów, totalitarnymi metodami, w sposób brutalny

Prezes Mateusz Matyszkowicz w swoim piśmie informuje Krajowy Rejestr Sądowy, że nie należy wpisywać i w żaden sposób usankcjonować tego bezprawnego stanu rzeczy, który się wydarzył i należy odmówić wpisu. Jeżeli sędzia referendarz odmówi takiego wpisu, te wszystkie ich uchwały mogą sobie powiesić na ścianie, wyrzucić do kosza. Już one dzisiaj są nic nie warte, a sąd tylko tylko potwierdzi - mówił poseł PiS Marcin Warchoł z Telewizyjnej Agencji Informacyjnej w rozmowie z redaktor Katarzyną Gójską w programie TV Republika.

Marcin Warchoł
Telewizja Republika - Zrzut Ekranu

- Uzurpatorzy złożyli wniosek o zarejestrowanie tych bezprawnych uchwał do Krajowego Rejestru Sądowego. I dzisiaj pan prezes Matyszkowicz złożył zastrzeżenie do tych uchwał, powołując się na przepisy, które regulują tzw. wrogie przejęcia spółek, innymi słowy kradzież spółki. Takie przepisy wprowadziliśmy w czerwcu 2022 roku, ja byłem ich autorem i te przepisy zakładają, że każdy komu spółka została ukradziona, przejęta we wrogi, bezprawny sposób, może złożyć takie zastrzeżenie do Krajowego Rejestru Sądowego. I referendarz, który otrzymuje takie zastrzeżenie, musi się do tego ustosunkować. Dodatkowo taki prawowity właściciel ma prawo udziału w postępowaniu, ma prawo zaskarżenia decyzji o wpisie, jeżeli wbrew jego protestom taki wpis zostałby dokonany i wreszcie może poinformować prokuraturę o takim oszustwie. I te przepisy zostały właśnie dziś zastosowane przez pana prezesa Matyszkowicza. I to jest absolutny przełom w tej sprawie, bo to bardzo ważna interwencja wobec uchwał przyjętych wbrew prawu, wbrew wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. 

Warchoł został dopytany jakimi mechanizmami legalne władze telewizji publicznej będą mogły dysponować, walcząc o dobro swojej spółki TVP S.A. – To pismo jest bardzo ważne, bo ono może zapobiec wpisowi tych uzurpatorów, którego wpisu oni się domagają w Krajowym Rejestrze Sądowym, bo każda zmiana w spółce ma tam swoje odnotowanie. Zmiany bez odnotowania w Krajowym Rejestrze Sądowym po prostu nie istnieją – zauważył. 

- Nie bójmy się tak tego nazwać. Doszło do kradzieży Telewizji Polskiej przez uzurpatorów, totalitarnymi metodami, w sposób brutalny - podkreślił. 
 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#Marcin Warchoł #bezprawie Tuska #wybory 2023 #PiS #Suwerenna Polska #TVP #media #Mateusz Matyszkowicz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo