Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

TVN24 zyskuje na demontażu TVP. Republika mocno w górę

Telewizja Republika w lutym 2024 r. zanotowała rekordowy wzrost oglądalności - był to drugi najlepszy miesiąc w jej historii. W lutym 2024 roku liderem w zestawieniu najchętniej oglądanych kanałów było TVN24, choć jeszcze rok temu stacja z Wiertniczej zajmowała odległe, piąte miejsce.

Telewizja Republika
Bartosz Kalich - Gazeta Polska

Republika zyskuje, TVP INFO dołuje

Jak podają "Wirtualnemedia", stacja zajęła 7. miejsce w top 10 najczęściej oglądanych kanałów. Dynamika wzrostu w porównaniu do lutego ub. roku to aż 3030 proc.  

Na zmianie władz i dziennikarzy mediów publicznych na podstawie sejmowej uchwały wyraźnie zyskuje nie tylko Republika, ale też TVN24 - lider pod względem oglądalności w lutym br. Średni dobowy udział kanału względem lutego 2023 roku zwiększył się o 43,80 proc. i wyniósł 6,96 proc. - podaje Nielsen Audience Measurement. Ubiegłoroczny lider, TVP2, spadł na drugie miejsce. Udział stacji na rynku stopniał z 12,25 proc. do 6,95 proc. Trzecią lokatę zajmuje TVN z lekkim spadkiem z wynikiem 6,91 proc., co oznacza spadek o 5,99 pkt proc. 

Gorzej od Republiki wyglądają notowania Polsat News - kanał informacyjny zajął 12. miejsce z udziałem 1,64 proc. A co z TVP INFO pod nowym kierownictwem "likwidatorów"? Telewizja, która ma wyznaczać standardy innym redakcjom i jest opłacana z budżetu państwa, znajduje się w ogromnym kryzysie. Jej średnia oglądalność w porównaniu do lutego 2023 r. zmalała o 71,99 proc. do poziomu 1,35 proc. To dopiero 15. stacja w zestawieniu. Warto dodać, że w ubiegłym roku TVP INFO była szóstą najchętniej oglądaną telewizją w Polsce.   

"Największy wzrost w zestawieniu"

- Największy wzrost w zestawieniu. Wśród czołowych stacji informacyjnych 2. pozycję zajęła Telewizja Republika (3,60 proc.; + 0,43 proc.) - podano w piątek na profilu w mediach społecznościowych Republiki. 

- Rośniemy najszybciej na rynku - komentował dyrektor programowy Republiki Michał Rachoń. 

Oglądaj Republikę na żywo 

 

 Źródło: wirtualnemedia.pl

 

#Telewizja Republika #TVN24 #TVP Info #TVP #media #telewizja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

gie
Wczytuję ocenę...
Wideo