Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

„Temu smokowi musi zostać łeb obcięty“. Duda o warunkach Putina: Pokazał prawdziwe rosyjskie zamiary

Rosyjski imperializm musi zostać skarcony. Temu smokowi musi zostać łeb obcięty i to się musi stać dzięki twardej postawie wolnego świata - stwierdził na spotkaniu z mediami przed wylotem na konferencję pokojową w sprawie Ukrainy prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda
@prezydentpl - x.com

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w konferencji pokojowej w sprawie Ukrainy, która odbędzie się w Szwajcarii. W wydarzeniu spotkają się przedstawiciele około 100 państw. 

"Ona jest bardzo ważna przede wszystkim po to, żeby pokazać państwom odległym od Ukrainy, państwom dla których rosyjska agresja na Ukrainę - z uwagi na odległość geograficzną - jest czymś abstrakcyjnym, czymś zupełnie dalekim, że problem rzeczywiście jest ogromnie poważny i że ta agresja stwarza niebezpieczeństwo nie tylko dla sąsiedztwa Ukrainy i samej Ukrainy, nie tylko dla Europy, ale że ona stwarza niebezpieczeństwo dla świata i mam nadzieję, że ten przekaz uda się w sposób wyraźny pokazać"

– powiedział.

Podkreślił, że istotne jest, aby przedstawić sytuację, która ma miejsce w naszym regionie. Wymienił tu hybrydowe ataki Białorusi i Rosji na Polskę oraz państwa Bałtyckie.

"Putin pokazał prawdziwe zamiary"

Duda odniósł się również do przedstawionego wczoraj przez Władimira Putina planu zakończenia wojny na Ukrainie. Rosyjski dyktator oznajmił w Moskwie, że jego armia wstrzyma ogień, jeśli Kijów wycofa się z zajętych przez Rosję terenów oraz zobowiąże się do niewstępowania do NATO. Polski prezydent nazwał to "porażającymi żądaniami".

"Samo to, mam nadzieję, będzie wystarczającym dowodem - także dla całego świata - jakie rzeczywiście są rosyjskie zamiary, że to jest po prostu brutalny atak na niepodległe suwerenne państwo. (...) Skoro Putin chce, żeby rosyjscy żołnierze ginęli na Ukrainie, masowo, to trzeba czynić wszystko, żeby te oczekiwania pana Putina zostały spełnione. To znaczy, żeby Rosja poniosła klęskę na Ukrainie, żeby Rosjanie, zabitymi swoimi żołnierzami, doprowadzili do tego, że w końcu naród się zbuntuje i powie, że nie będzie walczył w agresywnej, brutalnej wojnie, która budzi zgorszenie na całym świecie"

– stwierdził Duda.

Polski prezydent oznajmił, że najważniejszym celem "wolnego świata" jest nie pozwolić Rosji wygrać na Ukrainie. - Rosjanie nie może wygrać tej wojny. Rosyjski imperializm nie może zostać zaspokojony. Jego pazerność, jego brutalna żarłoczność nie może zostać zaspokojona terytoriami Ukrainy. Rosyjski imperializm musi zostać skarcony. Temu smokowi musi zostać łeb obcięty i to się musi stać dzięki twardej postawie wolnego świata - stwierdził.


 Źródło: niezalezna.pl

 

#Andrzej Duda

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo