Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Szokujące sceny w Sejmie. Przedstawiciele "Solidarności" trzymani pod strażą

"Tygodnik Solidarność" opublikował szokujące wideo, na którym widać, jak przedstawiciele związku NSZZ "Solidarność" są trzymani pod strażą przez Straż Marszałkowską w Sejmie. Wszystko to podczas debaty nad projektem autorstwa posłów Polski 2050 przewidującym dopuszczenie dwóch niedziel handlowych w miesiącu.

Solidarność pod strażą w Sejmie
X.com/ - Tysol

Jak przekazała reporterka tygodnika, gdy Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Krajowego Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność” wyjął ulotkę w obronie wolnych niedziel, Straż Marszałkowska wręcz otoczyła związkowców.

Projekt nowelizacji ustawy zakazującej handlu w niedziele złożyli pod koniec marca posłowie Polski 2050. Przewiduje on dwie niedziele handlowe w miesiącu. Za pracę w niedzielę przysługiwałoby podwójne wynagrodzenie, a pracodawca miałby obowiązek wyznaczyć pracownikowi dzień wolny 6 dni przed albo 6 dni po dniu pracy w niedzielę.

Ustawa ograniczająca handel w niedziele weszła w życie w 2018 roku za rządów PiS. Dzięki niej obecnie handel odbywa się w siedem niedziel w roku.

 Źródło: tysol.pl, X.com, niezalezna.pl

 

#Sejm #NSZZ Solidarność #Straż Marszałkowska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

luk
Wczytuję ocenę...
Wideo