Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polityka

Szczyt prezydentów Europy Środkowo-Wschodniej. Gospodarzem prezydent Nawrocki

Rozpoczął się nieformalny szczyt prezydentów regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Na zaproszenie prezydenta RP Karola Nawrockiego do Polski przyjechali przywódcy kilku państw regionu. O wydarzeniu poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.

Jak przekazano, na zaproszenie prezydenta RP do Polski przybyli prezydenci Litwy Gitanas Nausėda, Łotwy Edgars Rinkēvičs, Estonii Alar Karis oraz Rumunii Nicușor Dan. W ramach wizyty zaproszeni goście zwiedzili Port Wojenny w Gdyni. Następnie zaplanowano ważne rozmowy w Rezydencji Prezydenta RP w Juracie.

Tego typu spotkania na najwyższym szczeblu odgrywają istotną rolę w budowaniu współpracy oraz wzmacnianiu relacji pomiędzy państwami regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Region ten, ze względu na swoje położenie geograficzne oraz uwarunkowania geopolityczne, od lat ściśle współpracuje w wielu obszarach - m.in. bezpieczeństwa oraz polityki międzynarodowej.

Nieformalny charakter szczytu sprzyja bezpośredniej wymianie poglądów oraz omówieniu kwestii ważnych dla całego regionu. Szczegóły dotyczące tematyki rozmów oraz ich efektów będą zapewne przekazywane w kolejnych komunikatach. Będziemy śledzić rozwój sytuacji oraz informować o ustaleniach płynących ze spotkania przywódców.

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Polityka