Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Mocna reakcja na „bezpodstawne pomówienia“ Hołowni. Sójka żąda sprostowania!

Szymon Hołownia przedstawił dziś na konferencji prasowej nazwiska siedmiu posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy rzekomo "szarpali, popychali, a w niektórych przypadkach podduszali" strażników Straży Marszałkowskiej. Chodzi o zdarzenie z 7 lutego, gdy straż siłą zablokowała wejście do Sejmu Mariuszowi Kamińskiemu i Maciejowi Wąsikowi. Jedną z wymienionych przez marszałka izby osób jest była minister zdrowia Katarzyna Sójka. Polityk zapowiada wyciągnięcie konsekwencji prawnych.

Katarzyna Sójka
MZ_GOV_PL - x.com

- Panie Marszałku Szymonie Hołownia - oczekuję natychmiastowego publicznego sprostowania zarówno osobistego jak i w każdym z mediów, które powieliło Pana całkowicie bezpodstawne pomówienia. Oczekuję dziś pilnie Pańskiego osobistego sprostowania albo przedstawienia dowodów na to, że szarpałam, popychałam lub jak Pan powiedział podduszałam Straż Marszałkowską - napisała w mediach społecznościowych Sójka.

Zapowiedziała też, że "w stosunku do mediów rozpowszechniających pomówienia za Marszałkiem Hołownią" skieruje na drogę sądową sprawę o zniesławienie.

"Zawsze ze staranną gorliwością podkreśla Pan swoją wiarygodność, uczciwość i prawość, a zatem czekam na Pana natychmiastową reakcję"

– zwróciła się do Hołowni.


 Źródło: niezalezna.pl

 

#Katarzyna Sójka #Szymon Hołownia

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo