Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Śliwka w TV Republika: W samorządzie jest jedna wspólnota. Musimy budować wspólnie nasze małe ojczyzny

Chcemy zrównoważonego rozwoju w całym kraju. Prawo i Sprawiedliwość pokazało, że potrafi rządzić Polską. Przekierowaliśmy olbrzymi strumień pieniędzy do zaniedbanych części Polski - mówił w TV Republika poseł PiS Andrzej Śliwka.

Andrzej Śliwka
zrzut ekranu - Telewizja Republika

Gościem Telewizji Republika był poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Śliwka, kandydat na prezydenta Elbląga.

- Chcemy samorządu, w którym - niezależnie od politycznych poglądów - działamy wspólnie. Chcemy zrównoważonego rozwoju w całym kraju. Prawo i Sprawiedliwość pokazało, że potrafi rządzić Polską. Przekierowaliśmy olbrzymi strumień pieniędzy do zaniedbanych części Polski - mówił.

Wskazując na poprzednie rządy, mówił: „nie patrzyliśmy na barwy polityczne. Inwestycje w drogi, szkoły, przedszkola to olbrzymia szansa rozwojowa. Dziura w chodniku nie ma barw politycznych. Tą samą drogą jeżdżą wyborcy wszystkich opcji”.

- Rolą samorządu jest kwestia edukacji. Związana zarówno z patriotyzmem, ale też z przygotowaniem do dorosłego życia. Szkoła musi odrzucać jakiekolwiek indoktrynacje. Jestem wielkim zwolennikiem tego, aby duże strumienie finansowe szły na edukację. Musimy dbać o najmłodszych, bo to nasza przyszłość - podkreślił polityk.

Wskazał, że „czymś bardzo ważnym jest wygospodarowywać środki na te cele z budżetu miasta, ale także te pieniądze pozyskiwać”.

I dalej:

„chciałbym też zadbać o seniorów. W Elblągu brakuje oddziału geriatrycznego. Taki oddział powinien powstać w Szpitalu Miejskim w Elblągu. Ponadto, wychodząc naprzeciw współczesnej chorobie cywilizacyjnej, chciałbym, aby w Elblągu powstała poradnia psychiatryczna dla dzieci i młodzieży”.

- W samorządzie jest jedna wspólnota. Musimy budować wspólnie nasze małe ojczyzny - podsumował.

 Źródło: Telewizja Republika, niezależna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
am
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo