Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Siewiera: nie planuję startu w wyborach prezydenckich

Nie mam planu startu w wyborach prezydenckich - powiedział szef BBN Jacek Siewiera w Radiu ZET, pytany o sondaż, w którym znalazł się w gronie potencjalnych kandydatów obozu prawicy na prezydenta.

Jacek Siewiera
Zbigniew Kaczmarek - Gazeta Polska

Środowy sondaż IBRiS dla "Rzeczpospolitej" dotyczył prognozowanego poparcia dla potencjalnych kandydatów w nadchodzących wyborach prezydenckich. Kandydaci podzieleni zostali na dwa obozy - obóz koalicji rządzącej oraz obóz prawicy. W tym drugim obozie jako potencjalny kandydat został wymieniony Siewiera; jak podała "Rz", wg sondażu, w tym obozie otrzymał on 10,4 proc. poparcia, co dało mu drugie miejsce po byłym premierze Mateuszu Morawieckim.

Pytany o ten sondaż w Radiu ZET Siewiera powiedział, że nie ma planu startu w wyborach.

Siewiera ocenił również, że umieszczenie szefa BBN w takim sondażu sugeruje, że jest on zaangażowany po którejś ze stron sporu politycznego. Zwrócił uwagę, że twórcy sondażu przedstawili go jako kandydata prawicy, podczas gdy on sam - mimo konserwatywnych poglądów - nie jest związany z żadną partią polityczną ani stronnictwem.

Podkreślił również, że stara się, by BBN - jako instytucja - był możliwie bezstronny i niezaangażowany w spór polityczny i współpracował z każdą ze stron.

Wybory prezydenckie mają odbyć się w 2025 roku.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

gb
Wczytuję ocenę...
Wideo