Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Saryusz-Wolski zapowiada walkę o polskie interesy. Przekonuje, dlaczego warto iść na niedzielne wybory

- Program Prawa i Sprawiedliwości jest programem obrony polskich interesów w Unii, jest programem ofensywnym, a także programem, który ma ambicje, żeby wpływać na kształt Unii w myśl polskich interesów. Program opozycji to natomiast akceptacja wszystkiego, co inni chcą i niosą, i o co proszą. Opozycja nie zabiega o polskie interesy, wręcz przeciwnie, szkodzi Polsce - mówi w rozmowie z Lidią Lemaniak eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski, "jedynka" PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu warszawskim.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak, Niezalezna.pl: Panie pośle, jest pan w europarlamencie od trzech kadencji. Dlaczego ubiega się Pan o mandat na kolejną kadencję?

Jacek Saryusz-Wolski: Ubiegam się o kolejną kadencję po to, żeby dbać o to, co robiłem do tej pory - żeby dbać o to, żeby polskie interesy były w Unii właściwie reprezentowane i żeby o nie walczyć oraz o to, żeby Unia miała taki kształt, jaki Polsce odpowiada.

Dlaczego w wyborach do Parlamentu Europejskiego warto zagłosować na Prawo i Sprawiedliwość? W czym lepszy jest program PiS od programu Koalicji Europejskiej?

Program Prawa i Sprawiedliwości jest programem obrony polskich interesów w Unii, jest programem ofensywnym, a także programem, który ma ambicje, żeby wpływać na kształt Unii w myśl polskich interesów. Program opozycji to natomiast akceptacja wszystkiego, co inni chcą i niosą, i o co proszą. Opozycja nie zabiega o polskie interesy, wręcz przeciwnie, szkodzi Polsce.

Jak przekonałby Polaków, żeby w niedzielę poszli zagłosować? Wybory do europarlamentu nie cieszą się w Polsce szczególnym zainteresowaniem.

W UE rozstrzyga się 70 proc. prawa, które obowiązuje w Polsce, a także ważne dla Polski interesy, co widać po tej kadencji. Nieobecność na wyborach nam nie służy i dotyczy to każdego obywatela. Trzeba iść na te wybory, żeby głos Polski w UE był jeszcze bardziej słyszalny.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#wybory #PE #PiS #Jacek Saryusz-Wolski

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Lidia Lemaniak
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo