Wszyscy zasługują na inwestycje. Adamczyk: Polskie drogi muszą być bezpieczne

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk mówi wprost: "dotrzymujemy słowa!". Jak wskazywał dziś w Łańcucie, deklaracja z 2015 roku, że każdy region kraju będzie rozwijał się tak samo, została spełniona. Na dowód swoich słów, Adamczyk wizytował obwodnicę Łańcuta otwartą za rządów PiS.

Andrzej Adamczyk
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Jesteśmy na trasie dotrzymanego słowa przez Prawo i Sprawiedliwość. Dotrzymujemy słowa, bo tak deklarowaliśmy jeszcze przed wyborami 2015 roku, że będziemy robili wszystko, żeby każdy region naszego kraju się rozwijał tak samo. Na inwestycje drogowe zasługują mieszkańcy Łańcuta, Przemyśla, Jarosławia, Sanoka tak samo, jak mieszkańcy Świnoujścia i Dolnego Śląska

– powiedział.

Adamczyk podkreślił, że Polska jest jedna. "Polski A, B, C nie ma. Jeszcze za czasów rządów naszych poprzedników mieliśmy takie głębokie przekonanie, że nie warto inwestować w Polsce B, i wskazywano na takie regiony jak Podkarpacie, Lubelszczyznę, Podlasie, Warmię i Mazury i na wiele innych, które na takie inwestycje musiały zaczekać" – stwierdził.

Szef resortu infrastruktury podkreślił, że obecnie można mówić o inwestycjach na Podkarpaciu, takich jak Via Carpatia czy obwodnica Łańcuta. Minister zaznaczył, że od czasu przebudowy obwodnicy nie wydarzył się ani jeden poważny wypadek. "Polskie drogi muszą być bezpieczne, mieszkańcy muszą się czuć komfortowo" – ocenił. Zdaniem Adamczyka, takie lokalne inwestycje nie byłyby możliwe, gdyby nie parlamentarzyści PiS z poszczególnych regionów, którzy lobbują za takimi przedsięwzięciami.

Obecny na konferencji szef KPRM Marek Kuchciński mówił z kolei, że rząd do tej pory przeznaczył na inwestycje drogowe w regionie kilka miliardów złotych. W Łańcucie obecny był również sekretarz generalny PiS, poseł Krzysztof Sobolewski. Przypomniał, że w 2018 r. uczestniczył w konferencji, na której mówiono o konieczności przebudowy obwodnicy miasta.

"Ta inwestycja była jednym z punktów szóstki dla Podkarpacia. Stoimy teraz tutaj po pięciu latach i widzimy, jak intensywny jest ruch samochodów, pomimo że obok mamy autostradę. To pokazuje tylko jedną rzecz - dla Prawa i Sprawiedliwości Polska jest jedna i inwestycje lokalne są tak samo ważne, jak te inwestycje ogólnokrajowe, jak autostrada czy Via Carpatia" – podkreślił Sobolewski.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Andrzej Adamczyk

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo