Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Warszawska skarbnik Platformy z niemałym awansem. Filolog trafiła do rady nadzorczej Spółki Skarbu Państwa

Platforma Obywatelska już pokazuje, jak podchodzi do "odpolityczniania" Spółek Skarbu Państwa. Nową członek Rady Nadzorczej Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych została szefowa gabinetu politycznego Marcina Kierwińskiego Magdalena Roguska. Była warszawska radna z wykształcenia jest filologiem.

Magdalena Roguska
@magda_roguska - x.com

W czasie gdy rządziła Zjednoczona Prawica, ówczesna opozycja wielokrotnie zarzucała rządowi obsadzanie stanowisk w Spółkach Skarbu Państwa znajomymi.. Do wyborów, politycy Platformy Obywatelskiej i reszty obecnej większości sejmowej, szli z hasłami o kategorycznym odpolitycznieniu Spółek. Podjęto już pierwsze kroki. Tyle że wprost przeciwne do deklarowanych.

Lubnauer nie wie, kim obsadzają

Warszawska Radna Magdalena Roguska została członkiem rzekomo odpolitycznionej Rady Nadzorczej Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Przedstawiciela Platformy Obywatelskiej jest też szefową gabinetu politycznego ministra spraw wewnętrznych i administracji Marcina Kierwińskiego. Zapis o odpolitycznieniu Spółek Skarbu Państwa znalazł się w umowie koalicyjnej obecnego rządu. O sprawę została zapytana w Radiu Zet polityk Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer.

"Nie znam kompetencji tej pani. Być może je ma, w związku z tym proszę pytać Marcina Kierwińskiego. Nie znam sprawy, w związku z tym nie będę komentować. Być może jest to osoba o bardzo szerokich kompetencjach i dokładnie powinna tam trafić. Rozumiem, że też nie trafiła do Zarządu, tylko do Rady Nadzorczej, czyli która ma w imieniu, no można powiedzieć właściciela, właścicielem, jak rozumiem, jest państwo Polskie, które reprezentuje rząd, reprezentować interesy w tej spółce"

– odpowiedziała Lubnauer.

Kompetencje Roguskiej

Internauci szybko przyjrzeli się kompetencjom nowej członek Rady Nadzorczej PWPW. Roguska z wykształcenia jest filologiem. W latach 2006-2018, jako radna dzielnicy Białołęka, pracowała w komisjach: Oświaty, Kultury i Sportu, Inwestycji i Planowania Przestrzennego, Ochrony Środowiska, Statutowej i Porządku Publicznego. 

Z finansami też ma jednak coś wspólnego. Pełniła funkcję skarbnika warszawskiej Platformy...


 Źródło: niezalezna.pl

 

#bezprawie Tuska #spółki Skarbu Państwa

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo