Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

W szkołach będzie ciepło. „Samorządowcy jak jeden mąż”. Czarnek: zarządu komisarycznego nie będzie

"Dziękuję samorządowcom, szczególnie tym związanym z PO, że po mojej zapowiedzi stanowczego egzekwowania prawnych obowiązków gmin i miast, jak jeden mąż przypomnieli sobie, że jednak będą ogrzewać szkoły. Zarządu komisarycznego więc nie będzie" - przekazał dziś wieczorem za pośrednictwem mediów społecznościowych szef MEiN Przemysł Czarnek.

Przemysław Czarnek
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W ubiegłym tygodniu minister edukacji i nauki skomentował informacje, że niektóre szkoły, na skutek rosnących cen energii elektrycznej, mogą mieć kłopoty z ogrzewaniem budynków i tym samym mogą wprowadzić nauczanie zdalne.

"To jest święty obowiązek samorządu utrzymać i ogrzać szkołę dla dzieci"

- wskazywał Czarnek.

"Podkreślam, jeżeli ktoś to będzie robił celowo, tylko po to, żeby zejść z temperaturą do 15 stopni Celsjusza i wygonić dzieci na nauczanie zdalne, to - powtarzam - będziemy występować o zarząd komisaryczny i będziemy w tym bezwzględni"

- zapowiadał minister.

Wypowiedź ta była szeroko komentowana przez polityków opozycji i włodarzy miast. Krytykował ją m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

"Minister Czarnek zapowiedział, że jeżeli któryś samorząd nie będzie ogrzewał szkoły, to wystąpi o zarząd komisaryczny. Panie ministrze, zamiast straszyć, proszę wziąć się do roboty i zapewnić odpowiednie ceny energii dla szkół. Natychmiast"

- napisał Trzaskowski w sobotę na Twitterze.

Minister edukacji precyzował potem w mediach, że chodzi o "celowe" obniżanie temperatury w szkołach.

A jednak posłuchali...

Dziś szef MEiN napisał na Twitterze, że zarządu komisarycznego jednak nie będzie.

"Uderz w stół, a nożyce się odezwą ;). Bardzo dziękuję samorządowcom, szczególnie tym związanym z PO, że po mojej zapowiedzi stanowczego egzekwowania prawnych obowiązków gmin i miast, jak jeden mąż przypomnieli sobie, że jednak będą ogrzewać szkoły. Zarządu komisarycznego więc nie będzie"

- oświadczył Czarnek.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Przemysław Czarnek #Ministerstwo Edukacji i Nauki #szkoły #samorządy #energetyka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo