Terlecki chwali współpracę z Kukizem. PiS poprze w Sejmie jego projekty

"Nasza współpraca z Pawłem Kukizem układa się dobrze. Posłowie PiS poprą w Sejmie projekty ustaw jego autorstwa" - podkreślił dziś wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Na najbliższym posiedzeniu Sejmu mają być procedowane ustawa antykorupcyjna oraz projekt dotyczący rolnictwa.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Paweł Kukiz i Jarosław Kaczyński
Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

Terlecki pytany przez dziennikarzy o rozmowy partii rządzącej z liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem powiedział, że one trwają.

Oczywiście trwa współpraca. I na najbliższym posiedzeniu Sejmu też wchodzą jego projekty, zarówno ustawa antykorupcyjna, jak i do komisji skierowany projekt, nazwijmy go rolniczy

- powiedział.

Jak podkreślił szef klubu PiS, współpraca z Kukizem "układa się dobrze".

Na pytanie, czy posłowie PiS poprą w Sejmie projekty Kukiza Terlecki odparł: "tak, oczywiście". Dopytywany, czy te projekty będą procedowane na najbliższym posiedzeniu Sejmu, który zbiera się w środę, wicemarszałek odpowiedział: "Tak, przynajmniej ta jedna antykorupcyjna ustawa".

Wicemarszałek poinformował też media, że w środę przed południem na ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie zbierze się Prezydium Komitetu Politycznego PiS. "Co do tematów, to może nie będziemy przesądzać, bo to różne bieżące sprawy" - podkreślił Terlecki.

Głównym celem projektu ustawy antykorupcyjnej autorstwa posłów Kukiz'15 jest zaostrzenie kar w stosunku do osób skazanych za korupcję. Projekt zakłada m.in. pozbawianie praw publicznych osób skazywanych za przestępstwa korupcyjne i zakaz zajmowania przez nie stanowisk w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Projekt jest po pierwszym czytaniu.

Umowa pomiędzy PiS a Kukiz'15, która została zawarta na przełomie maja i czerwca, dotyczy wzajemnego wsparcia w Sejmie inicjatyw obu ugrupowań.

Na początku września Kukiz podkreślił w rozmowie z mediami, że jeśli na najbliższym posiedzeniu Sejmu nie będzie uchwalona jego ustawa antykorupcyjna, to jego ugrupowanie nie będzie głosować tak jak Prawo i Sprawiedliwość.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Kukiz 15 #Prawo i Sprawiedliwość #Ryszard Terlecki #Paweł Kukiz

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo