Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Tak rząd zapobiega spadkowi dzietności. Premier: Rodzina - najlepsza inwestycja w przyszłość

Dziś nie tylko Polska, ale i cała Europa stoi przed demograficznymi wyzwaniami. Naszym celem jest skuteczna reakcja na spadek dzietności i liczby osób w wieku produkcyjnym, a Strategia Demograficzna to ambitny rządowy plan na odwrócenie tej tendencji - zaznaczył premier Mateusz Morawiecki w liście do uczestników IX Plenerowego Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin. Szef rządu wymienił część udogodnień dla rodzin.

fot. Krystian Maj/ Flickr/@KancelariaPremiera

List szefa rządu do uczestników zjazdu odczytała w czasie panelu społeczno-gospodarczego, który trwa na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg.

Premier zaznaczył w liście, że Plenerowe Ogólnopolskie Zjazdy Dużych Rodzin są "doskonałym sposobem integrowania wielodzietnych rodzin z całej Polski i miejscem debaty, w której dobro rodziny zajmuje kluczowe miejsce".

"Cieszę się, że to cykliczne ogólnopolskie wydarzenie, podczas, którego – poza panelem ekonomiczno-społecznym organizowane są warsztaty, zajęcia artystyczne, zawody sportowe czy koncerty rodzin – co roku spotyka się z tak wielkim zainteresowaniem"

- napisał premier Morawiecki.

Szef rządu podkreślił, że "rodzina jest fundamentem społeczeństwa i najlepszą inwestycją w przyszłość".

"Jej wzmocnienie, dzięki konsekwentnemu wprowadzaniu korzystnych rozwiązań w obszarze polityki prorodzinnej a także polepszeniu sytuacji ekonomicznej, to kluczowe cele działania naszego rządu"

- oświadczył.

Wskazał, że oprócz realizowanych programów, w tym w szczególności Programu 500+, rząd proponuje kolejne formy wsparcia dla rodzin. "Zawiera je Polski Ład, w którym ujęliśmy liczne pozytywne rozwiązania w obszarze polityki mieszkaniowej, jak mieszkanie bez wkładu własnego, bon mieszkaniowy, dom 70 m2 bez formalności" - zauważył premier.

Zaznaczył, że "działaniom prorodzinnym sprzyjać ma także sprawiedliwa polityka podatkowa czy projekt zwiększenia nakładów na służbę zdrowia".

Podkreślił, że "szereg udogodnień dla polskich rodzin zawiera także Strategia Demograficzna 2040".

"Dziś nie tylko Polska, ale i cała Europa stoi przed demograficznymi wyzwaniami. Naszym celem jest skuteczna reakcja na spadek dzietności i liczby osób w wieku produkcyjnym, a Strategia Demograficzna to ambitny rządowy plan na odwrócenie tej tendencji"

- wyjaśnił premier.

Szef rządu podziękował także Związkowi Dużych Rodzin "Trzy Plus", które "od lat aktywnie uczestniczy w kształtowaniu polskiej polityki prorodzinnej, podkreślając jej ogromne społeczne znaczenie".

IX Plenerowy Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin zakończy się w niedzielę. Przebiega pod hasłem "Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość".

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#polityka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

am
Wczytuję ocenę...
Wideo