ortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Szef Solidarności: Porozumienie z rządem to historyczne wydarzenie. "Po raz pierwszy od 1989 roku..."

"Pracownicy pracujący w szczególnie ciężkich warunkach będą przechodzić na wcześniejszą emeryturę" - zapowiedział przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda, nie kryjąc radości z podpisania porozumienia z rządem. "To historyczne wydarzenie" - wskazał.

Piotr Duda
fot. TVP Info

Lider PiS Jarosław Kaczyński, a także premier Mateusz Morawiecki składają wizytę w Hucie Stalowa Wola, gdzie ma dojść do podpisania porozumienie rząd – NSZZ "Solidarność". Podpisy pod nim złożyć mają premier Mateusz Morawiecki, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Przewodniczący "Solidarności" nie krył radości z porozumienia z rządem.

Porozumienie, które za chwilę podpiszemy wspólnie z panem premierem to historyczne wydarzenie. Po raz pierwszy od 1989 r. centrala związkowa podpisuje porozumienie z rządem i nie dotyczy to spraw stricte jednej branży

– powiedział Piotr Duda.

Duda zaznaczył, że "pochyliliśmy się nad ludźmi, którzy mają tych problemów najwięcej". Podkreślił, że niedługo pojawi się projekt ustawy "o zaprzestaniu wygaszania emerytur pomostowych". 

- Pracownicy pracujący w szczególnie ciężkich warunkach będą przechodzić na wcześniejszą emeryturę - zapowiedział szef Solidarności.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Piotr Duda #Solidarność

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo