Z OSTATNIEJ CHWILI
Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe ze Sturmem Graz 1:0 w meczu piłkarskiej Ligi Europy • • •

Premier Morawiecki: Nie chcemy z powrotem rosyjskiej niewoli. Odrzucamy ich imperializm

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w oficjalnym otwarciu pneumatycznej strzelnicy sportowej w Zespole Szkół nr 1 w Myszkowie. Mówił tam m.in. o czym musi wiedzieć Kreml "jeśli Rosji kiedykolwiek miałoby przyjść do głowy, żeby zaatakować Polskę". - W Polsce jest 40 mln Polaków gotowych stanąć z bronią w ręku, żeby bronić swojej ojczyzny - podkreślił szef rządu.

Mateusz Morawiecki
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Podczas wystąpienia premier zwracał uwagę, że wojna na Ukrainie przypomniała nam, że wolność nie jest dana raz na zawsze i że tak jak pokolenia przed nami musiały walczyć o wolność z bronią w ręku, tak i my musimy być czujni. "Musimy wiedzieć, że ten czas spokoju, być może na dłuższe lata, dłuższy okres, minął. Dzieje się tak za sprawą barbarzyńskiej, niesprowokowanej napaści Rosji na Ukrainę" - mówił.

"Jeśli Rosji kiedykolwiek miałoby przyjść do głowy, żeby zaatakować Polskę, to Rosja musi wiedzieć, Kreml musi wiedzieć, że w Polsce jest gotowych 40 mln Polaków stanąć z bronią w ręku, aby bronić swojej ojczyzny"

- podkreślił premier.

Zwrócił uwagę, że Polska przez długie stulecia byłą "pod butem, w niewoli Rosji". "Nie chcemy z powrotem tej niewoli. Odrzucamy ich kolonializm, ich imperializm. Jesteśmy w wolnym kraju i będziemy o naszą wolność zabiegać, walczyć" - zadeklarował szef rządu.

Wskazał, że jednym z elementów budowy i wzmacniania obronności jest umacnianie siły polskiej armii. "Wzmocnienie jej liczebności, a także uzbrojenia. Konstruowanie nowych typów broni, ich produkcja w Polsce, ale także zakup najnowocześniejszej broni za granicą" - wymieniał Morawiecki. Premier zaznaczył, że wzmocnienie działania armii będzie się odbywało - tak jak dotychczas - poprzez wzmocnienie społeczeństwa obywatelskiego

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Mateusz Morawiecki

mk
Wczytuję ocenę...
Komentarze (58)
anonim 13.06.2022 21:31
Pobożne życzenia - oby się spełniły. Inteligentny i świadomy historycznych powikłań prawdziwy Polak od początku widział w jakim kierunku to wszystko szło . Ale wy nosicie tylko polskie płaszczyki . Jesteście tym samym co Tfusk i inna sfołocz przed wami tylko z pod innej flagi podstawieni. Z ruskim handlować trzeba było a nie wojować.Nałożyć opłaty tranzytowe dla tirów wiozących towar do rosji a nie blokować bezsensownie i ludzi męczyć.Pusty bełkot w koło i przesuwanie wirtualnych wojsk naMapie
Canis 13.06.2022 21:30
Mieliśmy sowiecka teraz mamy unijną
Anonim 13.06.2022 17:14
Panie Premierze to co teraz się dzieje można nazwać spiskiem przeciwko Polsce . A biorą w tym udział Niemcy , Francja , Ruski i te małe , bogate beneluksy . Po prostu Polska im za bardzo urosła i stała się problemem , bo nie chce być kolonią. Tylko jeżeli Pan o tym wie , to po pierwsze Polski nie można rozbrajać , czyli dawać teraz naszą broń za odległą obietnicę innej broni I po drugie , Polski nie można wpuszczać na siłę w pożyczki od urzędników brukselskich . Można pieniądz pożyczyć na wolnym rynku , można otworzyć kopalnie , można kierować się zdrowym rozsądkiem . Widać przecież , że te kraje które miały być gwarantem naszego bezpieczeństwa i suwerenności robią wszystko , by tak nie było . Dlaczego Pan nie podejmie w imieniu rządu kroków prawnych nad łamanymi przez Brukselę traktatami .Nawet w dużych miastach widać , że hamuje siła nabywcza Polaków . Jeszcze kupują, jeszcze wyjeżdżają ale już coraz ostrożniej .
Anonim 13.06.2022 17:38
Anonim 13.06.2022 17:14-wróciłeś ze szkolenia z Brukseli czy z Moskwy? Nowomowa w starej wersji w rozkwicie. Niby patriotyzm, niby dbanie o interesy Polski, a propaganda antypolska w pełnym rozkwicie. Starego wróbla jak wielu z mojego pokolenia, nie nabierzesz, ale liczysz, że zmącisz w głowie u młodych.
Anonim 13.06.2022 16:40
Może nie całe 40 mln.,ponieważ trzeba odliczyć Tuska wraz z rodziną i jego akolitów,czerwonych wraz z konfederacją.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo