Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Minister Adamczyk zapowiada: teraz czas na zachodnią obwodnicę Szczecina

Teraz czas na zachodnią obwodnicę Szczecina - mówił odczas otwarcia tunelu pod Świną minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Podkreślił, że zrealizowanie tej inwestycji to obowiązek wobec polskiej gospodarki.

Andrzej Adamczyk
@MI_GOV_PL

Szef resortu infrastruktury uczestniczył w piątek w uroczystym otwarciu tunelu pod Świną, który połączył wyspy Uznam i Wolin. Przejazd tunelem o długości blisko 1,5 km trwa ok. 2 minut.

- "Mamy ambicje i te ambicje realizujemy. W części one są już zrealizowane" - mówił w piątek minister Andrzej Adamczyk. "Teraz czas na zachodnią obwodnicę Szczecina (...) To musi zostać wykonane" - stwierdził szef MI.

Jak zaznaczył Adamczyk, "to jest nasz obowiązek wobec Polski, to jest nasz obowiązek wobec polskiej gospodarki, wobec tych, którzy oczekują od nas wykonania zadań na najwyższym poziomie".

Zachodnia obwodnica Szczecina będzie miała blisko 50 km długości, a w jej ciągu zaplanowano 5-km tunel pod Odrą. Będzie to drugi, obok zbudowanego pod Świną, obiekt tego typu na Pomorzu Zachodnim i jednocześnie najdłuższy tunel w Polsce. 30 listopada 2022 r. w Ministerstwie Infrastruktury zawarto umowy na prace projektowe dla dwóch odcinków nowej trasy, która omija aglomerację szczecińską od zachodu i północy.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

as
Wczytuję ocenę...
Wideo