Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Mariusz Błaszczak zastąpił Jarosława Kaczyńskiego. W rządzie pojawi się także troje nowych ministrów

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, odebrał dzisiaj w Pałacu Prezydenckim nominację na szefa Komitetu ds. bezpieczeństwa w randze wicepremiera. Zastąpił na tym stanowisku Jarosława Kaczyńskiego. Ponadto, nominacje na stanowiska ministerialne otrzymało troje polityków.

Twitter.com/Kancelaria Premiera

Nominację na wiceprezesa Rady Ministrów wręczył Mariuszowi Błaszczakowi prezydent RP Andrzej Duda.

Na stanowisko ministra "bez teki" w Radzie Ministrów zostali nominowani również Zbigniew Hoffman, Agnieszka Ścigaj oraz Włodzimierz Tomaszewski.

Mariusz Błaszczak będzie kierował Komitetem ds. bezpieczeństwa, a bieżące prace organu będzie zajmował się Zbigniew Hoffmann, dotychczasowy zastępca szefa KPRM i sekretarz Komitetu.

Agnieszka Ścigaj z koła Polskie Sprawy będzie w rządzie - jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki - "zajmować się szeroko rozumianą tematyką integracji społecznej również w związku z przebywającymi w Polsce uchodźcami z Ukrainy".

Włodzimierz Tomaszewski zastąpi zdymisjonowanego członka Rady Ministrów, Michała Cieślaka. Będzie reprezentował w rządzie Partię Republikańską.


Wczoraj prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował o rezygnacji ze stanowiska szefa Komitetu ds. Bezpieczeństwa oraz wiceprezesa Rady Ministrów. Przekazał, że rezygnację przyjęli premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda. Wskazał on również swojego następcę.

Pytany, kto będzie następnym szefem Komitetu ds. bezpieczeństwa powiedział: "Nie jest już właściwie tajemnicą, że to ma być szef MON Mariusz Błaszczak".

- To jest całkowicie naturalna decyzja. Mamy wojnę, a on jest ministrem obrony, więc w tej szczególnej sytuacji w jakiej jesteśmy, takie połącznie ma bardzo duże zalety - ocenił Kaczyński. Dodał, że minister Błaszczak będzie pełnił swoje obowiązki w randze wicepremiera.

Prezes PiS wskazał, że zastępca szefa KPRM i sekretarz Komitetu Zbigniew Hoffmann ma zostać powołany na ministra i będzie mu podlegał bieżący nadzór nad Komitetem.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

md,mś
Wczytuję ocenę...
Wideo