"Ma świetne kwalifikacje". Wiceszef MSZ odpowiada na hejt po wpisie Staszewskiego

Motywowane nienawiścią i nietolerancją ataki na niego oceniamy bardzo negatywnie - tak wiceszef MSZ Paweł Jabłoński odniósł się do ataków na rzecznika resortu - Łukasza Jasinę. "Został zatrudniony w MSZ, bo ma do tego świetne kwalifikacje" - dodał Jabłoński.

Paweł Jabłoński
MSZ - http://web.archive.org/web/20200125143131/https://www.gov.pl/web/dyplomacja/pawel-jablonski, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=86078265

Wiceszef MSZ odniósł się m.in. do wpisu na Twitterze aktywisty LGBT Barta Staszewskiego. "Jeżeli Łukasz Jasina, nowszy rzecznik MSZ rzeczywiście jest gejem, to oczywiście należy o tym mówić i to wyśmiewać. Ten rząd walczy z osobami LGBT, tworzy strefy wolne od LGBT. To taka sama hipokryzja jak posłanka, która po cichu usuwa ciąże i publicznie potępia aborcje. Komedia" - napisał w piątek Staszewski, którego wpis wywołał falę negatywnych komentarzy w mediach społecznościowych.

"Pan Łukasz Jasina został zatrudniony w MSZ, bo ma do tego świetne kwalifikacje. Motywowane nienawiścią i nietolerancją ataki na niego oceniamy bardzo negatywnie. MSZ zapewni swojemu rzecznikowi wszelkie wsparcie i będzie bronić go przed atakami naruszającymi jego prywatność"

- napisał w sobotę Jabłoński.

Negatywnie na wpis Staszewskiego zareagował także w mediach społecznościowych poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.

Komuniści krytykowali robotników "nieuświadomionych klasowo", którzy nie włączali się w walkę o swoje klasowe interesy. Działacze LGBT wrogo podchodzą do homoseksualistów, którzy nie trzymają dyscypliny środowiskowej w walce o realizację rewolucyjnego programu społecznego lewicy

- napisał na Twitterze.

Łukasz Jasina jest historykiem, filmoznawcą i publicystą. Pełnił funkcję m.in. szefa Działu Wschodniego "Kultury Liberalnej" i działu współpracy zagranicznej Muzeum Historii Polski. Od 2016 r. pracował jako analityk i ekspert w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, jest również sekretarzem redakcji Polskiego Przeglądu Dyplomatycznego. Jest doktorem nauk humanistycznych - doktoryzował się w Instytucie Sztuki PAN.

O objęciu funkcji rzecznika MSZ poinformował w środę na Twitterze sam Jasina.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Komentarze (44)
Anonim 05.09.2021 09:46
W PiSlamie wszyscy mają kwalifikacje do propagandy ala PRL… banda nierobów, matołów i nieudaczników życiowych
A.Hister 05.09.2021 11:29
  • Komentarze: 2758
puknij sie w ten pusty dzban , oby nie za mocno bo potłuczesz....
bufon 05.09.2021 07:39
Ma kwalifikacje jak ten od dojenia krów w Polskich Stadninach...
Anonim 05.09.2021 02:04
jak ma świetne kwalifikacje to niech startuje w tour de pologne pedalisko.
Anonim 04.09.2021 23:44
To przez tego gnoja mieliśmy dużo kłopotów, szatkowal kapuściane głąby z ministerstw i ze służb fałszywymi tablicami przy drogach jak chciał i to bezkarnie. I takie zero, taka szmata pierdnie, poleje na prawo i lewo pomyje, a wice szef resortu takiemu szczylowi, zbokowi tłumaczy się. Się qrwa "ćwierkać" nauczyli i zamiast olać te pedały to cwierkaja jak imbecyle.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo