Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Kukiz o ustawie o Sądzie Najwyższym: Wypracowano kompromis na linii Duda - Morawiecki - Ziobro

"Jakiś kompromis na linii: premier Mateusz Morawiecki - prezydent Andrzej Duda - minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jest chyba już wypracowany" - ocenił Paweł Kukiz. Polityk wczoraj brał udział w spotkaniu liderów Zjednoczonej Prawicy, którego tematem była nowela ustawy o SN.

Andrzej Duda
Maciej Łuczniewski / Gazeta Polska

We wtorkowym spotkaniu liderów Zjednoczonej Prawicy udział wzięli m.in. szefowie: PiS - Jarosław Kaczyński, Solidarnej Polski - Zbigniew Ziobro, Partii Republikańskiej - Adam Bielan i Stowarzyszenia OdNowa - Marcin Ociepa. W spotkaniu uczestniczyli także Sekretarz Generalny PiS Krzysztof Sobolewski, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, a także lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Polityk pytany w TVP1 o szczegóły tego spotkania przyznał, że najważniejszym tematem rozmów była reforma wymiaru sprawiedliwości i nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym. "Odnoszę wrażenie, że wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku, że wkrótce ta cała sytuacja się naprostuje, te wszelkie niejasności, niedopowiedzenia" - mówił Kukiz. "Widać dobrą wolę z każdej strony" - dodał.

Widzę z satysfakcją, że jakiś kompromis na linii: premier Morawiecki - pan prezydent Andrzej Duda - minister Ziobro jest chyba już wypracowany, dopracowany

- ocenił Kukiz.

Odnoszę wrażenie, że wszystko idzie w bardzo dobrą stronę w ramach Zjednoczonej Prawicy i że Bruksela nie będzie miała pretekstu ku temu, by zakwestionować ten kompromis, który zostanie w Polsce osiągnięty po prawej strony

 - stwierdził polityk.

Jak dodał, wymiar sprawiedliwości wymaga reformy, ale - w jego ocenie - powinna się ona odbywać oddolnie od wprowadzenia instytucji sędziów pokoju, wybieranych przez obywateli, a którzy to sędziowie mieliby rozstrzygali najprostsze spory.

W czwartek sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka ma kontynuować prace nad prezydenckim projektem ustawy o Sądzie Najwyższym, zakładającym likwidację Izby Dyscyplinarnej. Według wstępnego porządku obrad, który znajduje się na stronie Sejmu, posłowie mają się zająć projektem ustawy o SN na posiedzeniu 25-26 maja. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Paweł Kukiz #Zbigniew Ziobro #Mateusz Morawiecki #Andrzej Duda

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mt
Wczytuję ocenę...
Wideo