Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

"Kuchciński szefem KPRM? To mój pomysł" - mówi premier. Zadania na najbliższy rok wyznaczone

Powołanie Marka Kuchcińskiego na szefa Kancelarii Premiera Rady Ministrów to mój autorski pomysł – powiedział dziennikarzom premier Mateusz Morawiecki. - Poprosiłem marszałka, żeby współpracował ze mną i cieszę się, że chce się podjąć tej roli - dodał. Wcześniej Kuchciński w rozmowie z Niezalezna.pl przyznał, że przyjął propozycję szefowania KPRM.

Mateusz Morawiecki i Marek Kuchciński
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Szef rządu był pytany przez dziennikarzy w Pradze, dlaczego to Marek Kuchciński będzie szefem KPRM, jakie jego cechy o tym zdecydowały. "Co do zmiany na czele Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, to mogę potwierdzić. To mój autorski pomysł. Poprosiłem pana marszałka Marka Kuchcińskiego o to, żeby współpracował ze mną w tej najbliższej roli, najważniejszej roli jaką jest szef kancelarii” – powiedział premier.

- Bardzo, bardzo się cieszę, że pan marszałek chce się podjąć tej roli, że zdecydował się na pełnienie tej funkcji. To jest niezwykle istotne dla mnie osobiście, bardzo ważne też, żeby w odpowiedni sposób na rok, ostatni rok przed wyborami, które będą bardzo ważne, byśmy mogli kontynuować naszą misję, żebyśmy wygrali trzecią kadencję

 - dodał Morawiecki.

"Będziemy w taki sposób starali się działać, dzielić obowiązkami, by jak najlepiej przygotować nasz rząd do kwestii kryzysowych, które nadchodzą” – zaznaczył Morawiecki, wskazując, że w związku z sytuacją międzynarodową "słowo kryzys jest odmieniane w Pradze przez wszystkie przypadki".

Marek Kuchciński - szef Komisji Spraw Zagranicznych i były marszałek Sejmu - w rozmowie z Niezalezna.pl potwierdził, że przyjął propozycję objęcia stanowiska w KPRM. 

Poprzedni szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk, złożył rezygnacje z szefowania KPRM 30 września. Podczas briefingu w Sejmie polityk mówił, że "przeważyły o tym względy osobiste i przekonanie, że tak efektywnie, jak do tej pory, dłużej na tym miejscu nie jest w stanie pracować". Poinformował, że jeszcze przez kilka tygodni będzie ministrem w KPRM. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Marek Kuchciński #KPRM

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo