Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

98 procent samorządów skorzysta na Polskim Ładzie. W całej Polsce powstaną nowe inwestycje!

Wierzę w to, że ten drugi Program Inwestycji Strategicznych to jest właściwy model państwa, właściwy model współpracy - mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej prezentującej ów program. "Aby wyjść z tego kryzysu, który zgotował nam Putin, trzeba nam współpracy" - podkreślał Morawiecki, zwracając się do samorządowców. Dofinansowanie dostało w tej edycji 4989 projektów.

Premier Mateusz Morawiecki
Krystian Maj/KPRM

Premier przedstawił mapę, ukazującą liczbę inwestycji, które mają być sfinansowane w ramach drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polskiego Ładu. "Każdy samorząd, który złożył wniosek, dostał przynajmniej jeden wniosek, a wiele dostało i po kilka" - podkreśli premier. Wnioski złożyło 98 procent samorządów.

Można różnić się politycznie czy światopoglądowo, ale każdy, kiedy spojrzy na swoją własną gminę, dojdzie do wniosku, że dzisiaj sytuacja wspierania ze strony państwa inwestycji lokalnych jest zupełnie inna niż wcześniej

- dodał.

Blisko 3500 dróg, 5000 kilometrów chodników, 600 kilometrów ścieżek rowerowych przebudować lub naprawić nawet 700 szkół - poinformowano. W ramach pierwszej edycji programu zdecydowano się sfinansować 4040 projektów, druga edycja to kolejne 4989 inwestycji. Najwięcej z projektów drugiej edycji dotyczy inwestycji w infrastrukturę (47,3 procent wszystkich).

 

We wszystkich tych inwestycjach, na które z budżetu państwa polskiego przekazujemy środki, najważniejsze jest to, żeby służyły mieszkańcom. Bo droga pomijania mniejszych miejscowości, to droga donikąd

- podsumował premier Morawiecki.

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#Program Inwestycji Strategicznych #Mateusz Morawiecki

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo