Wojna w PSL zagrozi Tuskowi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

"Rosja nie zatrzyma się na Ukrainie". Ważne wystąpienie Morawieckiego na międzynarodowej konwencji

Rosja jest zagrożeniem dla państw Europy, a ugrupowania konserwatywne powinny działać wspólnie na rzecz ograniczenia jej wpływów - powiedział były premier Mateusz Morawiecki do zgromadzonych na spotkaniu ugrupowań prawicowych w Madrycie.

Mateusz Morawiecki
RadosławFogiel - X.com

Większość uczestników konferencji to politycy ugrupowań prawicowych i konserwatywnych wchodzących w skład lub powiązanych z Partią Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR). Wydarzenie odbywające się pod hasłem Europa Viva 24 w stołecznym Pałacu Vistalegre zorganizowała hiszpańska partia Vox.

"Europie grozi wiele niebezpieczeństw (...), ale niech dziedzictwo, które kochamy, przetrwa" - powiedział Morawiecki. Dodał, że jednym z największych dziś dla Europy zagrożeń jest Rosja.

Zaznaczył, że partie prawicy, które muszą "wspierać się wzajemnie", powinny być obecnie "czynnikiem stabilizującym Europę w obliczu groźby, jaką stanowi Rosja". Sprecyzował, że należy spodziewać się, że ekspansja Moskwy nie zakończy się na Ukrainie.

"Rosja jest żywotnym niebezpieczeństwem dla Europy. Zagraża jej porządkowi" - podkreślił.

Dodał, że sytuacja na kontynencie europejskim staje się coraz bardziej napięta, czego przejawem jest środowy zamach na premiera Słowacji Roberta Fico.

W ocenie byłego premiera Polski, Unia Europejska powinna pozostać Europą suwerennych narodów.

"Część osób zapomina, że UE jest unią narodów, a nie ziemią biurokratów. (...) Europa tymczasem powinna być ziemią dla nowej nadziei. Europa powinna być wolna" - powiedział Morawiecki.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl, X

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

am
Wczytuję ocenę...
Wideo