Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

PSL pójdzie na wybory razem z Kołodziejczakiem? „Zapraszamy AgroUnię na listy”

Poseł Marek Sawicki z PSL pytany, czy AgroUnia wystartuje z jego partią na jednej liście, odparł, że "jesteśmy otwarci na rozmowy". - Zapraszamy ich na wspólne listy - podkreślił polityk.

Tomasz Hamrat, Zbyszek Kaczmarek

W środę w TVP1 wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL), pytany o możliwy wspólny start w wyborach ludowców z AgroUnią odpowiedział: "Ja takiemu mariażowi błogosławię". Przyznał też, że trwają rozmowy na ten temat.

Sawicki pytany przez Polską Agencję Prasową, czy podziela zdanie wicemarszałka Zgorzelskiego odpowiedział, że jest zwolennikiem budowania szerokiego centrum.

"Tego, żeby zostawić Lewicę i lewicową Platformę Obywatelską na lewym skrzydle i budować centroprawicę w środku sceny politycznej"

- podkreślił.

Poseł przypomniał, że niedawno lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i lider AgroUnii Michał Kołodziejczak składali wspólnie kwiaty pod pomnikiem Bartosza Głowackiego w Janowiczkach koło Racławic i wystąpili na konferencji prasowej.

"Wtedy i jeden, i drugi lider, i Kosiniak-Kamysz, i Kołodziejczak powiedzieli, że są takie wartości, które Polaków łączą. Między innymi właśnie powstania, między innymi Kościuszko, między innymi Głowacki. Więc warto może czasami szukać tego, co nas łączy, a nie ciągle tkwić w tym, jak PO-PiSowa koalicja, co ich dzieli"

- zauważył Sawicki.

"Jesteśmy otwarci na rozmowy o udziale AgroUnii w Koalicji Polskiej i zapraszamy ich na wspólne listy"

- oświadczył poseł ludowców.

Na pytanie, czy PSL prowadzi rozmowy także z innymi ugrupowaniami na przykład z Porozumieniem Jarosława Gowina, Sawicki odparł, że "Porozumienie samo musi zdecydować o tym, co ze sobą zrobi". "Czy do wyborów jeszcze będzie funkcjonować, czy nie będzie funkcjonować" - zaznaczył.

Jak dodał w sejmowym kole Porozumienia jest piątka posłów, "która jest dosyć zainteresowana".

"My nie mówimy 'nie'. Ja uważam, że po to, żeby zbudować duże centrum to tak, jak wielokrotnie mówiłem publicznie 'mało nas do pieczenia chleba' na centroprawicy. I każdy, kto ma poglądy w zakresie gospodarczym, społecznym i co do wartości, a więc także ideologicznym, w jakimś zakresie zbliżone, to powinien się wokół tej centroprawicy gromadzić"

- podkreślił Sawicki.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#polityka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo