Prokurator Ewa Wrzosek po dzisiejszym spotkaniu z Adamem Bodnarem miała cofnąć wniosek o odejście z prokuratury. - Ma teraz objąć stanowisko w Ministerstwie Sprawiedliwości - podaje Rzeczpospolita.
Wrzosek, jak informuje rp.pl, ma doradzać ministrowi sprawiedliwości w sprawach warunków służby prokuratorskiej. Będzie delegowana z prokuratury do resortu Bodnara i być - jak sama to określiła - "takim rzecznikiem prokuratorów".
Prokurator Ewa Wrzosek pracuje w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Mokotów, gdzie zaczynała pracę w 1999 r. Pod koniec ubiegłego roku została powołana przez Bodnara na członkinię Krajowej Rady Prokuratorów. Od lat związana jest też ze Stowarzyszeniem Prokuratorów Lex Super Omnia.
13 września Wrzosek złożyła wniosek o odejście ze służby prokuratorskiej. Po rozmowach z Adamem Bodnarem, jak widać, zmieniła zdanie, a teraz... ma trafić do jego resortu.
Pod koniec marca bieżącego roku Prokuratura Krajowa poinformowała, że prowadzone jest śledztwo w odniesieniu do publikacji Wirtualnej Polski dotyczące prokurator Wrzosek.
Wirtualna Polska opublikowała artykuł, z którego wynika, że podczas składania przez prokurator Wrzosek wniosków do sądów mających zablokować działania PiS w sprawie mediów publicznych po wyborach z 15 października ubiegłego roku, doszło do nieprawidłowości, ponieważ wnioski mogły powstać poza prokuraturą.