Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Zmiany w Kancelarii Prezydenta. Małgorzata Paprocka szefową KPRP

Prezydent Andrzej Duda powołał Małgorzatę Paprocką na stanowisko szefowej swojej Kancelarii. Paprocka zastąpiła na tej funkcji Grażynę Ignaczak-Bandych. O zmianach poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Małgorzata Paprocka
fot. - KPRP

Prezydent odwołał Grażynę Ignaczak–Bandych ze stanowiska szefowej Kancelarii Prezydenta RP. Z kolei Małgorzatę Paprocką odwołał ze stanowiska sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta i jednocześnie powołał ją na stanowisko szefowej Kancelarii Prezydenta.

Podczas uroczystości prezydent wręczył odznaczenie państwowe Grażynie Ignaczak–Bandych. Za wybitne zasługi w służbie państwu i społeczeństwu, za osiągniecia w działalności publicznej i zawodowej została ona odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Grażyna Ignaczak-Bandych z Kancelarią Prezydenta była związana od początku pierwszej kadencji Andrzeja Dudy - od 7 sierpnia 2015 r. pełniła funkcję dyrektor generalnej, zaś od 8 października 2020 r. – szefowej KPRP. Z kolei Małgorzata Paprocka w Kancelarii Prezydenta pracuje od 2009 r. W latach 2010–2016 pełniła funkcję zastępczyni dyrektora, a w latach 2016–2020 dyrektor Biura Prawa i Ustroju Kancelarii Prezydenta RP.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Małgorzata Paprocka #KPRP #Kancelaria Prezydenta

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo