Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

To Andrzej Duda przekonał Republikanów? Johnson użył argumentów przedstawionych przez prezydenta

Dla spikera Mike’a Johnsona kluczowe było spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Podczas konferencji przedstawił wiele argumentów, które usłyszał od prezydenta – powiedział w radiu RMF FM szef gabinetu prezydenta Marcin Mastalerek. Jak dodał, "mamy prezydenta, który mówi: 'musimy rozmawiać zarówno z Demokratami, jak i Republikanami, musimy ich przekonywać'. Dlatego spotyka się m.in. z prezydentem Trumpem". - Z drugiej strony mamy premiera, który woli prowadzić politykę na Twitterze, obrażając Republikanów - powiedział Mastalarek.

Andrzej Duda
Marek Borawski - KPRP (prezydent.pl)

Izba Reprezentantów USA przegłosowała w sobotę pakiet pomocowy dla Ukrainy o wartości niemal 61 mld dolarów. Głosowanie oznacza odblokowanie trwającego od miesięcy impasu w Izbie i otwiera drogę do wznowienia szybko wsparcia dla Ukrainy.

Mastalerek ocenił, że kluczowe dla decyzji spikera Mike’a Johnsona o głosowaniu nad ustawą, było spotkanie w marcu z prezydentem Andrzejem Dudą. „To było bardzo ważne spotkanie, bo kiedy oglądałem konferencję prasową Mike’a Johnsona, to przedstawił podczas niej wiele argumentów, które usłyszał od prezydenta Dudy właśnie miesiąc temu” – stwierdził.

Na uwagę, że w ocenie szefa sejmowej komisji spraw zagranicznych Pawła Kowala (KO) jest to sukces m.in. premiera Donalda Tuska, którego "argumenty zmieniły bieg historii", Mastalerek odparł: „Paweł Kowal może przekonać do tego tylko Pawła Kowala”.

Pytany o słowa prezydenta Litwy Gitanasa Nausedy, który ocenił, że „rozmowa prezydenta Dudy z Donaldem Trumpem przyniosła pozytywny wynik”, stwierdził, że są to poważne słowa poważnego polityka. „Łatwiej jest dostrzegać ciężką pracę prezydenta Dudy, jeśli nie uczestniczy się w polskim piekiełku politycznym” – stwierdził.

Dodał, że prezydent w sprawach związanych z USA zachowuje się „zupełnie inaczej niż premier Tusk”.

„Mamy prezydenta, który mówi: 'musimy rozmawiać zarówno z Demokratami, jak i Republikanami, musimy ich przekonywać'. Dlatego spotyka się m.in. z prezydentem Trumpem. Z drugiej strony mamy premiera, który woli prowadzić politykę na Twitterze obrażając republikanów”

– powiedział Mastalerek.

Jednocześnie zaznaczył, że prezydent działa w taki sposób, by bez względu na to, kto wygra wybory w USA, móc prowadzić polską politykę. „Premier Donald Tusk pomylił Brukselę z Waszyngtonem. Tam Donald Tusk może obrażać kogo chce. W Ameryce to tak nie działa, tam rządzą raz Republikanie, a raz Demokraci. Polską racją stanu jest to, by móc rozmawiać i z jednymi z i z drugimi” – podkreślił.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP,

 

#Andrzej Duda #Republikanie #USA

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

bm
Wczytuję ocenę...
Wideo