Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Prezydent Duda o łamaniu prawa i hipokryzji eurokratów. "Bredzą oczywiste kłamstwa prosto w oczy"

- Mamy obecnie do czynienia z absolutnym pokazem hipokryzji ze strony instytucji europejskich, NGOsów europejskich. Dochodzi do drastycznego łamania prawa i konstytucji w ciągu ostatniego pół roku. Doszło do napaści na TVP, niemal zbrojnego zajęcia, doszło do ataku na prokuraturę, próby usunięcia siłą Prokuratora Krajowego - powiedział w TV Republika prezydent RP Andrzej Duda

Andrzej Duda
screenshot - TV Republika

TV Republika ujawniła, że osadzeni w aresztach ks. Michał Olszewski oraz dwie urzędniczki resortu sprawiedliwości poddawani byli lub nadal są torturom i szykanom. Sprawa to pokłosie działań organów ścigania w związku z rzekomymi nieprawidłowościami wokół Funduszu Sprawiedliwości.

O tę sprawę pytany był w TV Republika przez Michała Rachonia prezydent RP, Andrzej Duda.

Głowa państwa podkreśla, że sprawa wymaga rzetelnego wyjaśnienia.

- Zwracam uwagę, że mamy obecnie do czynienia z absolutnym pokazem hipokryzji ze strony instytucji europejskich, NGOsów europejskich. Dochodzi do drastycznego łamania prawa i konstytucji w ciągu ostatniego pół roku. Doszło do napaści na TVP, niemal zbrojnego zajęcia, doszło do ataku na prokuraturę, próby usunięcia siłą Prokuratora Krajowego, na to miejsce - łamiąc wszelkie procedury prawne - wstawiono tzw. prokuratora krajowego. Mamy de facto do czynienia z tzw. prokuratorem krajowym, który każdym swoim działaniem łamie prawo, bo jest ustanowiony w sposób nielegalny. Nawet Naczelna Rada Adwokacka odmówiła udziały w procedurze niby-konkursowej na tego PK, jasno i wyraźnie stwierdzając, że to działanie nielegalne i wbrew przepisom ustawy. Pominięto prezydenta w jego kompetencjach. Mamy do czynienia z czystym i oczywistym bezprawiem

– powiedział prezydent.

Andrzej Duda wskazał też na przedstawicieli Komisji Europejskiej, którzy przyjeżdżają do Polski i mówią o "przywróceniu praworządności".

- Bredzą oczywiste kłamstwa prosto w oczy społeczeństwu polskiemu, udając, że nie widzą, z czym mają do czynienia, mówią, że "cel uświęca środki", że "przywracają praworządność". Pałką i batem - dodał.

Prezydent podkreślił, że sprawa podejrzenia tortur wobec zatrzymanych i aresztowanych będzie badana "prędzej czy później.

- Osoby, które dopuścił się łamania prawa, zostaną ukarane z pełną stanowczością - zaznaczył.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

dm
Wczytuję ocenę...
Wideo