Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Prezydent Andrzej Duda dla BBC: Sankcje oddziałują na Rosję. Trzeba uderzać w rosyjski sektor bankowy

Prezydent RP Andrzej Duda powiedział, że nie wierzy by Rosja zdecydowała się zaatakować jakikolwiek kraj NATO. W wywiadzie udzielonym brytyjskiej stacji BBC News wyraził też opinię, że nie byłoby wojny na Ukrainie, gdyby kraj ten został zawczasu przyjęty do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Wskazywał też na siłę sankcji.

Prezydent RP - Andrzej Duda
Zrzut ekranu - Kancelaria Prezydenta
Nie wierzę, że Rosja zaatakuje kraje NATO, jakiekolwiek kraje NATO, że odważy się na otwartą wojnę z NATO, z Sojuszem Północnoatlantyckim - jeśli spojrzymy na artykuł piąty dotyczący obrony zbiorowej i jeśli weźmiemy pod uwagę, jak bardzo w ciągu ostatnich dwóch lat Rosja próbowała podbić Ukrainę i nie była w stanie poradzić sobie z narodem ukraińskim i jego bohaterstwem

– powiedział prezydent Duda odpowiadając na pytanie, czy i kiedy może nastąpić rosyjski atak na Polskę czy kraje bałtyckie.

W ocenie prezydenta Polski, bardzo ważne jest kontynuowanie sankcji na Rosję.

- Sankcje oddziałują na Rosję, powodują bardzo poważne straty w rosyjskiej gospodarce, relatywne obniżenie poziomu życia, są dotkliwe dla rosyjskich oligarchów. Bardzo ograniczają możliwości rozwoju rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego. Sankcje są realizowane i trzeba je kontynuować. Trzeba uderzać w rosyjski rynek finansowy. Trzeba uderzać w rosyjski sektor bankowy i dlatego uważam, że Europa powinna w tym kierunku prowadzić kolejne pakiety sankcji przeciwko Rosji. Powinna uderzać w czułe punkty, jakim jest eksport różnego rodzaju surowców. Na rachunkach na całym świecie są zgromadzone ogromne środki rosyjskie. Zostały one zablokowane i uważam, że powinny zostać wykorzystane na odbudowę Ukrainy - stwierdził. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Andrzej Duda #BBC

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo