Koronacja Karola III. Kiedy monarcha odwiedzi Polskę?

Przy okazji udziału w koronacji Karola III prezydent Andrzej Duda zaprosił go do odwiedzenia Polski i mamy nadzieję, że do takiej wizyty dojdzie - poinformował w sobotę dziennikarzy Marcin Przydacz, szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP.

Para Prezydencka udała się dziś do Londynu
fot. Jakub Szymczuk/ KPRP

- Pan prezydent wystosował list gratulacyjny do króla Karola III z uwagi na dzisiejsze wydarzenie, w którym znalazło się także zaproszenie do odwiedzenia Polski już w tej nowej roli, bo musimy pamiętać, że król Karol jeszcze jako książę Walii odwiedzał wielokrotnie Polskę i liczymy, że do takiej wizyty dojdzie, choć mamy świadomość, że w pierwszej kolejności będzie wizytował państwa Wspólnoty Narodów

- powiedział Przydacz.

"Jednak strona brytyjska ma świadomość, jak ważny jest sojusz polsko-brytyjski, jak ważne są także te relacje na poziomie osobistym, ale także jak ważny jest wkład Polaków i Polonii w brytyjską kulturę. Król Karol spotykał się niedawno z Polonią pod Manchesterem, a z tego, co przekazywał prezydentowi ma w planie kolejne takie spotkania" - dodał.

Przydacz przypominając niedawną wizytę Andrzeja Dudy w Pałacu Buckingham podkreślił, że również osobiste relacje prezydenta z brytyjskim królem są bardzo dobre.

Poinformował, że przy okazji koronacji prezydent odbył szereg rozmów z uczestniczącymi w tym wydarzeniu przywódcami państw, w tym z brytyjskim premierem Rishim Sunakiem, a także m.in. prezydentem Litwy, premierem Kanady czy duńską parą książęcą.

Z kolei w piątek, oprócz wydanego przez króla przyjęcia dla zaproszonych zagranicznych gości, prezydent Duda spotkał się z Polonią, odwiedzając Ognisko Polskie, najstarszy, istniejący od ponad 80 lat klub polski w Londynie. Jak poinformował Przydacz, prezydent m.in. zachęcał Polaków do powrotu do kraju.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

am
Wczytuję ocenę...
Komentarze (44)
Patriotka 08.05.2023 01:06
Sorki ale mnie przykuła Pani Prezydentowej RP super niepowtarzalny żakiecik:))) cycuś glancuś Polskiej Mody:)))
Anonim 07.05.2023 22:28
...odwiedzi w odpowiedniej kolejności...
Anonim 07.05.2023 21:42
11 27 Zeszczyj ??? Skąd jesteś wypierdku sowieckiego mamuta
Anonim 07.05.2023 21:40
14 . 16 Na szczęście nie takie barany jak ty o tym decydują , zaproś sobie Tuska do domku , pogracie sobie matoły w gałę
Anonim 07.05.2023 15:44
Anglia zdradziła Polskę we wrześniu 1939 roku, a nawet posunęła się do w wystawienia nam rachunku za ...pomoc w Bitwie o Anglię. Polska powojenna zapłaciła w złocie.. Król jest nagi. Oni pajacują na maksa. Nawet nie zaprosili POLSKICH PILOTOW NA PARADE. Dosyc wazeliny, oni nie wierza w Boga, maja ciapatego na Premiera. ale ciemnota ma "krola". DOSYC DUDA KLEKANIE PRZED dziadkiem i babcia w "garkach" na glowie.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo