Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Dziś Andrzej Duda ma spotkać się z Wołodymyrem Zełenskim

Dzisiaj prezydent RP Andrzej Duda wystąpi podczas debaty generalnej Zgromadzenia Ogólnego ONZ, spotka się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i weźmie udział w przyjęciu organizowanym przez prezydenta USA Joe Bidena. To trzeci dzień wizyty prezydenta RP w Nowym Jorku.

Andrzej Duda na sesji ONZ
fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent rozpocznie wtorkowy program w ONZ od wzięcia udziału w debacie generalnej światowych przywódców w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. Duda jest piąty na liście mówców i wystąpi niedługo po prezydencie USA Joe Bidenie, który będzie mówił jako drugi.

"Będę mówił o tych kwestiach, które są dzisiaj dla nas i dla naszej części Europy najważniejsze, a mianowicie o kwestiach oczywiście związanych z bezpieczeństwem, z tym, w jaki sposób budować bezpieczeństwo, zarówno to bezpieczeństwo energetyczne, jak i dzisiaj przede wszystkim wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę i odradzającego się ewidentnie rosyjskiego imperializmu"

- zapowiadał Duda jeszcze przed wylotem do Nowego Jorku.

Po wystąpieniu polski prezydent prawdopodobnie spotka się z Wołodymyrem Zełenskim i będzie rozmawiał m.in. na temat ukraińskiej kontrofensywy oraz eksporcie ukraińskiego zboża. Wkrótce potem odpowie na pytania dziennikarzy podczas briefingu prasowego w Ogrodze Różanym na terenie kompleksu ONZ.

Prezydent RP spotka się też z głowami trzech państw bałtyckich, Litwy, Łotwy i Estonii w ramach roboczego lunchu. Wieczorem zaś weźmie udział w tradycyjnym przyjęciu organizowanym przez amerykańskiego prezydenta dla światowych przywódców występujących na Zgromadzeniu. Jak zapowiedział Duda, będzie miał okazję "zamienić kilka zdań" z Bidenem na temat Ukrainy.

"Zawsze jest sposobność do tego, aby chociaż kilka zdań z prezydentem USA zamienić, więc na pewno i w tej kwestii ukraińskiej chociaż przez chwilę z prezydentem Bidenem będę rozmawiał, żeby przedstawić mu sytuację bezpieczeństwa z naszego punktu widzenia"

- zapowiadał prezydent.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Andrzej Duda

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

md
Wczytuję ocenę...
Wideo