Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Biedroń próbował zaatakować prezydenta, ale okazało się, ze nie ma podstawowej wiedzy. Szydło odpowiada

- Pośle Biedroń, Pan komentuje wydarzenia i nawet nie zna różnicy między budżetem i ustawą okołobudżetową? - zapytała na Twitterze była premier, europoseł PiS Beata Szydło, reagując na atak jednego z lidera Lewicy, który próbował wmówić Polakom, że polski prezydent próbuje zavetować... budżet, czego zrobić nie może.

Robert Biedroń
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Podjąłem decyzję o zawetowaniu ustawy okołobudżetowej na rok 2024, w której znalazły się 3 miliardy złotych na media publiczne. Nie może być na to zgody wobec rażącego łamania Konstytucji i zasad demokratycznego państwa prawa - poinformował prezydent Andrzej Duda na platformie X.

Decyzja ta spotkała się z licznymi atakami polityków należących do obecnej sejmowej większości, którzy przekrzykują się w oskarżeniach pod adresem głowy państwa. W wypowiedziach tych dominuje narracja, że prezydencka decyzja ma rzekomo pozbawiać nauczycieli oczekiwanych podwyżek, zupełnie pomijając fakt, że prezydent w swoim wpisie przekazał, że po świętach niezwłocznie złoży do Sejmu własny projekt, dotyczący m.in. podwyżek dla nauczycieli i pozostałych wydatków zaplanowanych w ustawie okołobudżetowej, z pominięciem środków dla TVP. 

Europoseł i jeden z liderów Lewicy Robert Biedroń stwierdził nawet, że prezydent Andrzej Duda... chce zavetować budżet. Na jego wpis zareagowała europoseł, była premier Beata Szydło. 

Wpis Biedronia był także komentowany przez innych internautów.

OGLĄDAJ TV REPUBLIKA:

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#Robert Biedroń #prezydent #Andrzej Duda #wybory #Beata Szydło #wybory 2023

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo