Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Andrzej Duda po wideokonferencji z inicjatywy prezydenta USA. Ważna deklaracja amerykańskiego przywódcy

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w wideokonferencji zwołanej przez prezydenta USA Joe Bidena. Głównym tematem rozmów była sytuacja na Ukrainie, ale sporo mówiło się też o zwiększaniu więzi euroatlantyckich, ze szczególnym uwzględnieniem relacji polsko-amerykańskich.

Andrzej Duda
fot. TVP Info

Joe Biden zapewnić miał, że w Stanach Zjednoczonych jest poparcie dla pomocy udzielanej Ukrainie.  - Zarówno po stronie demokratycznej, jak i republikańskiej, jest wielu reprezentantów, którzy popierają pomoc Ukrainie. Wezwał do podtrzymania pomocy dla Ukrainy. Wszyscy zapewnili o jedności w tym zakresie - powiedział prezydent Duda na konferencji prasowej.

Wszyscy przywódcy są zdeterminowani, by wspierać Ukrainę, która potrzebuje pomocy militarnej, jak i humanitarnej. 

– powiedział Duda.

Prezydent Biden miał podkreślić rozsądne działanie Polski wobec prowokacji urządzane przez Białoruś, m.in. w kwestii przekroczenia granicy przez białoruskie śmigłowce. - Wspomniał też o dronach, które spadły na terenie Rumunii - dodał Duda. 

Prezydent potwierdził pewność kolektywnej obrony, gwarancję bezpieczeństwa. Wszyscy podkreślali naszą jedność wobec Ukrainy. Trwała ta rozmowa godzinę, wszyscy się wypowiedzieli

– zaznaczył prezydent RP.

Duda zaznaczył, że relacje polsko-amerykańskie są na tak wysokim poziomie, na którym nie były jeszcze nigdy w historii. Zwrócił uwagę na liczną obecność wojsk amerykańskich w Polsce. - Tych żołnierzy amerykańskich w Polsce są tysiące, to coś, czego do niedawna jeszcze nie było - stwierdził. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Andrzej Duda #Joe Biden

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo