Andrzej Duda po wideokonferencji z inicjatywy prezydenta USA. Ważna deklaracja amerykańskiego przywódcy

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w wideokonferencji zwołanej przez prezydenta USA Joe Bidena. Głównym tematem rozmów była sytuacja na Ukrainie, ale sporo mówiło się też o zwiększaniu więzi euroatlantyckich, ze szczególnym uwzględnieniem relacji polsko-amerykańskich.

Andrzej Duda
fot. TVP Info

Joe Biden zapewnić miał, że w Stanach Zjednoczonych jest poparcie dla pomocy udzielanej Ukrainie.  - Zarówno po stronie demokratycznej, jak i republikańskiej, jest wielu reprezentantów, którzy popierają pomoc Ukrainie. Wezwał do podtrzymania pomocy dla Ukrainy. Wszyscy zapewnili o jedności w tym zakresie - powiedział prezydent Duda na konferencji prasowej.

Wszyscy przywódcy są zdeterminowani, by wspierać Ukrainę, która potrzebuje pomocy militarnej, jak i humanitarnej. 

– powiedział Duda.

Prezydent Biden miał podkreślić rozsądne działanie Polski wobec prowokacji urządzane przez Białoruś, m.in. w kwestii przekroczenia granicy przez białoruskie śmigłowce. - Wspomniał też o dronach, które spadły na terenie Rumunii - dodał Duda. 

Prezydent potwierdził pewność kolektywnej obrony, gwarancję bezpieczeństwa. Wszyscy podkreślali naszą jedność wobec Ukrainy. Trwała ta rozmowa godzinę, wszyscy się wypowiedzieli

– zaznaczył prezydent RP.

Duda zaznaczył, że relacje polsko-amerykańskie są na tak wysokim poziomie, na którym nie były jeszcze nigdy w historii. Zwrócił uwagę na liczną obecność wojsk amerykańskich w Polsce. - Tych żołnierzy amerykańskich w Polsce są tysiące, to coś, czego do niedawna jeszcze nie było - stwierdził. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Andrzej Duda #Joe Biden

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Komentarze (50)
Anonim 04.10.2023 14:17
Dzisiaj jak pokazano w telewizji prezydent domaga się informacji. Jak Mariusz Kamiński kilka lat wstecz, jak sam mówi, zapoznał się z tą umową, to nie poinformował prezydenta? Śmiechu warte.
Anonim 04.10.2023 01:55
Brawo Prezydent Duda and thank you Amerika-USA
Anonim 04.10.2023 03:25
Za co nam dziekujesz? Za te pieniadze z ktorych tutejszy, lewacki rzad nas okrada?
Anonim 04.10.2023 09:49
3.25 Ruska szwabska onuco peowska POLSKI RZAD TO PRAWICA PRAWICA PRAWICA a wy peowcy to LEWICA LEWICA LEWICA i z czego rzad okrada DEBILU jak lozy setki miljardow dla Polakow i Polski.Czy ty debilu nie wiesz ze tusk okradl na 1,5 BILJONA ZL,firmy,kamienice,wat,ofe.Won stad PLATNY TROLU I DO PRACY UCZCIWEJ a nie bazgrzesz shit
Anonim 05.10.2023 17:22
Myślisz, że jak coś powtórzysz, to make stanie się prawdą? To ja ci powiem: LEWICA, LEWICA LEWICA
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo