Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Poznań: Czerwiński zapowiada audyt władzy Jaśkowiaka

Audyt we wszystkich spółkach miejskich oraz rozliczenie obecnego prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka i jego współpracowników z "przepalania" pieniędzy zapowiedział we wtorek kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta Zbigniew Czerwiński.

Zbigniew Czerwiński
Zbigniew Czerwiński - Facebook

W niedzielę w II turze wyborów prezydenta Poznania Czerwiński zmierzy się z ubiegającym się o reelekcję kandydatem KO Jackiem Jaśkowiakiem. W I turze, 7 kwietnia, Jaśkowiak zdobył 43,74 proc. głosów, Czerwiński 20,30 proc.

„Jacek Jaśkowiak musi zostać rozliczony za ostatnie dziewięć lat, w którym wprowadził system przepalenia pieniędzy w Poznaniu. Zostaną również sprawdzone, zaudytowane wszystkie spółki miejskie, w których przytulisko znajdowali przyboczni Jacka Jaśkowiaka. Oni korzystali z bardzo wysokich wynagrodzeń nie przynosząc właściwych efektów dla poznaniaków” – zapowiedział we wtorek Czerwiński.

Podkreślił, że w tym celu wykorzysta wiedzę, którą zdobył pracując przez wiele lat w komisji rewizyjnej wielkopolskiego sejmiku, ale także prowadząc od przeszło 30 lat spółkę prawa handlowego.

„Dzięki temu widzę, gdzie jest proste niedbalstwo, gdzie jest zaniedbanie, a gdzie jest niegospodarność. Opinię przepalarni ma spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. Zająłem się sprawą budowy dróg lokalnych. Bywało, że droga lokalna w Poznaniu dla 300-500 samochodów dziennie była droższa od budowanej w tym samym czasie, prowadzącej przez teren zabudowany drogi wojewódzkiej dla 15 tys. pojazdów dziennie” - powiedział.

Czerwiński zadeklarował, że jako prezydent będzie chciał doprowadzić do dopuszczenia do ruchu pasażerskiego kolejowej obwodnicy Poznania i połączenia jej z siecią przystanków autobusowych i tramwajowych. Jak dodał, chce zakończyć dyskryminację kierowców w Poznaniu i zweryfikować wszelkie wprowadzone w centrum ograniczenia dla samochodów.

Zapowiedział też wprowadzenie preferencyjnych cen biletów okresowych komunikacji zbiorowej oraz darmowe przejazdy dla osób do 15 roku życia. Czerwiński obiecał także wybudowanie boiska dla klubu Warta Poznań, remont hali widowiskowo-sportowej Arena oraz budowę dwóch hal sportowych.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
am
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo