Gazeta Polska: Tygrys bez pazurów. MON rządzą Cezary Tomczyk z Mirosławem Różańskim Czytaj więcej!

Poseł opozycji alarmuje: Uzurpator Bodnara chce wprowadzić prawo adopcji dla par homoseksualnych

Na stronie internetowej przejętej przez uzurpatorów Adama Bodnara Prokuratury Krajowej opublikowano wczoraj "stanowisko w sprawie transkrypcji zagranicznych aktów małżeństwa osób tej samej płci oraz aktów urodzenia dziecka, w których jako rodzice wpisane są osoby tej samej płci". Zdaniem opozycji, to próba wprowadzenia tylnymi drzwiami do Polski prawa adopcji przez pary homoseksualne.

Dariusz Korneluk Adam Bodnar
Ministerstwo Sprawiedliwości - gov.pl

W stanowisku ze strony internetowej PK czytamy, że 9 maja Dariusz Korneluk "uchylił polecenie Zastępcy Prokuratora Generalnego z dnia 18 stycznia 2017 r. sygn. PK IV Koa 329.2016 oraz polecenia Dyrektora Departamentu Postępowania Sądowego Prokuratury Krajowej z dnia 12 lutego 2020 r. oraz z dnia 17 stycznia 2020 r. sygn. PK IV PS 433.5.2019". 

"Uchylone przez uzurpatora Adama Bodnara, pana Korneluka, przedstawiającego się bezprawnie jako Prokurator Krajowy, decyzje nakładały na prokuratorów obowiązek wzięcia udziału w postępowaniach administracyjnych przed organami pierwszej i drugiej instancji, a także w postępowaniu przed sądami administracyjnym obu instancji w sprawach transkrypcji zagranicznych aktów małżeństwa osób tej samej płci oraz aktów urodzenia dziecka, w których jako rodzice wpisane są osoby tej samej płci. Zobowiązywały one również do prezentowania stanowiska zawartego w tych poleceniach, negującego możliwość dokonania transkrypcji".

– wyjaśnia portal tvrepublika.pl.

Romanowski: Oto cele Bodnara i jego uzurpatorskiego Prokuratora Krajowego

Oburzony decyzją Korneluka poseł Suwerennej Polski Marcin Romanowski, były wiceminister sprawiedliwości, odniósł się do niej na portalu X.com.

"Wprowadzenie tylnymi drzwiami adopcji dzieci przez pary homoseksualne. To niszczenie polskiej kultury prawnej. Oto cele Bodnara i jego uzurpatorskiego Prokuratora Krajowego"

– napisał poseł Romanowski.

Parlamentarzysta prawicy podkreśla, że decyzja Korneluka została "wsparta stanowiskiem prokuratora generalnego Adama Bodnara, które przekazano wszystkim prokuratorom wykonującym obowiązki w zakresie pozakarnej działalności prokuratury".

Tvrepublika.pl przytacza stanowisko Adama Bodnara:

"Prokurator Generalny w pełni akceptuje dorobek orzeczniczy Trybunału Sprawiedliwości UE i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Wynika z niego jednoznacznie, że akty stanu cywilnego i wiążące się z nim normy dotyczące małżeństwa należą do kompetencji państw członkowskich, które mają swobodę we wprowadzaniu w swoim prawie krajowym regulacji dotyczącej małżeństw tej samem płci" – czytamy w dokumencie, w którym dalej znajduje się następujące zdanie: "Wykonywanie tych kompetencji przez państwo nie może jednakże naruszać prawa Unii Europejskiej do swobodnego przemieszczania się i przebywania na terytorium państw członkowskich, co powinno skutkować uznaniem stanu cywilnego osoby, ustalonego w innym państwie członkowskim (poszanowanie godności jednostki art. 1 Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej)".

– napisał Bodnar.

 Źródło: tvrepublika.pl, niezalezna.pl

 

#pary jednopłciowe #adopcja #Dariusz Korneluk #Marcin Romanowski #prokuratura

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

luk
Wczytuję ocenę...
Wideo