Wymagana zgoda Niemiec na Leopardy. Premier: Nie wyobrażam sobie, by jej nie nie udzielono

"Nie wyobrażam sobie, żeby zgoda Niemiec na przekazanie Ukrainie nowoczesnych czołgów Leopard 2 nie została szybko udzielona, ważne, by przestać działać kunktatorsko i zająć się realnym wsparciem" - powiedział premier Mateusz Morawiecki przed wylotem do Berlina.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
https://twitter.com/PremierRP

Wymagana zgoda Niemiec

Premier podczas konferencji prasowej przed wylotem do Berlina został zapytany o plany rozmów z niemieckimi politykami o przekazaniu nowoczesnych czołgów Leopard 2 Ukrainie. "Tak, będę dzisiaj rozmawiał z politykami różnych opcji niemieckiej polityki na temat przekazania czołgów na Ukrainę" - potwierdził. Zaznaczył, że Ukraina potrzebuje nowoczesnych, zachodnich czołgów.

Podkreślił, że do przekazania czołgów wzywa m.in. prezydent USA Joe Biden. "Mam nadzieję, że nasi partnerzy niemieccy poczują się ośmieleni, i będą w stanie przeznaczyć wreszcie znaczną część potrzebnego ciężkiego sprzętu w postaci czołgów Leopard na Ukrainę. My jesteśmy gotowi do tego" - oświadczył premier. Przyznał, że do przekazania produkowanych w Niemczech czołgów potrzebna jest zgoda władz RFN.

Nie wyobrażam sobie, żeby ta zgoda nie została w szybki sposób udzielona

 - oświadczył

Morawiecki dodał, ze na Ukrainie "toczy się bój także o nasze bezpieczeństwo". "O stabilność, o pokój - dlatego tak ważne jest, by przestać postępować kunktatorsko, a zająć się realnym wsparciem, tak jak robi to Polska, USA, Wielka Brytania" - powiedział premier.

Wsparcie dla zaniedbanych gmin

Szef rządu poinformował również o sytuacji finansowej na własnym poletku. "Staramy się ze wszech miar przekierować inwestycje do tych ośrodków i samorządów, w których tych inwestycji do tej pory nie było" - powiedział Mateusz Morawiecki.

Trzeba zobaczyć różnice w podejściu do inwestowania we wszystkich samorządach za czasów naszych poprzedników i w naszych czasach. Może ciężko uwierzyć, ale do roku 2015 były takie gminy, w których nie zainwestowano w ani jeden kilometr drogi, w ani jeden kilometr wodociągów czy kanalizacji, gminy, w których nie było żadnych inwestycji, a z pieniędzy rządowych nie było wsparcia dla tych inwestycji

 - zaznaczył premier.

 Źródło: niezalezna.pl, TVP Info, Twitter, PAP

 

#Mateusz Morawiecki #Berlin #leopard 2 #Ukraina

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo