Ukraiński prokurator generalny dziękuje Polakom za wsparcie

Prokurator generalny Ukrainy Andrij Kostin wyraził głęboką wdzięczność polskiemu narodowi za pomoc dla Ukrainy od pierwszych chwil zbrojnej rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie - czytamy w komunikacie biura Kostina po spotkaniu z ministrem sprawiedliwości, prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobro.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
zdjęcie ilustracyjne
Fot.Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

- "Bardzo szanujemy i doceniamy to, że Polska zawsze była i jest niezawodnym partnerem i przyjacielem naszego kraju oraz to, że jako jedni z pierwszych wyciągnęliście rękę z profesjonalną pomocą oraz wystąpiliście z inicjatywą w sprawie powołania międzynarodowego zespołu śledczego mającego badać zbrodnie agresji i zbrodnie wojenne na terytorium Ukrainy" - podkreślił prokurator.

Kostin podziękował też podczas spotkania w Warszawie za uchwałę polskiego Sejmu w sprawie ustanowienia Specjalnego Trybunału ds. Zbrodni Agresji przeciwko Ukrainie oraz wsparcia dla powołania i działania Międzynarodowego Centrum Ścigania Zbrodni Agresji przeciwko Ukrainie (ICPA) w Hadze.

Prokuratorzy zwrócili uwagę na "wysoki poziom międzynarodowo-prawnej" współpracy między krajami. Omówiono przekazanie przez polską stronę pomocy eksperckiej, w tym w kwestii skanowania 3D zniszczeń infrastruktury cywilnej oraz prowadzenia ekspertyz.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo