Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Polsko-koreańskie relacje coraz mocniejsze. Sasin ujawnia, czego dotyczą prezydenckie rozmowy

Polskę i Republikę Korei łączą bardzo dobre relacje polityczne i gospodarcze. Wyrazem tego jest fakt, że podczas wizyty. Prezydentowi Yoon Suk Yeol towarzyszą prezesi największych koreańskich firm. Mamy nadzieję na pogłębienie współpracy. Tego dotyczą dzisiejsze rozmowy - relacjonował na Twitterze minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Jacek Sasin
Twitter @SasinJacek

Prezydent Republiki Korei Yoon Suk-Yeola oraz jego małżonka Kim Keon Hee skladają oficjalną wizytę w Polsce. W czwartek w obecności prezydentów podpisano trzy umowy o współpracy pomiędzy Polską a Republiką Korei: dotyczącą ustanowienia ram współpracy w zakresie promocji handlu i inwestycji; o współpracy w zakresie rozwoju infrastruktury transportowej oraz w sprawie współpracy na rzecz odbudowy Ukrainy.

Andrzej Duda poinformował na konferencji prasowej, że porozumienia te mają niebagatelne znaczenie dla przyszłego rozwoju współpracy gospodarczej i przemysłowej.

Perspektywy rozwoju współpracy gospodarczej między Polską a Koreą są znakomite, w 2022 r. nasz obrót gospodarczy przekroczył 10 miliardów dolarów

– mówił.

- Bardzo zintensyfikowała się współpraca pomiędzy Polską a Koreą w zakresie przemysłu zbrojeniowego. Dzisiaj koreańskie produkty zbrojeniowe unowocześniają polską armię - zauważał. 

W rozmowach z koreańską delegacją brał udział minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#polityka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wideo