Polska chce śledztwa w sprawie Gazpromu

Polska chce, aby Komisja Europejska przeprowadziła dochodzenia w sprawie manipulacji na rynku gazu ziemnego, prowadzonych przez rosyjski koncern Gazpromu, które powodują wzrost cen surowca w UE – przekazało dziennikarzom w Brukseli polskie źródło dyplomatyczne.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Zdjęcie ilustracyjne
By NIS ad - https://www.nis.eu/galerija-gazprom-benzinska-stanica-2/, CC BY 3.0 rs, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=106553488

Kwestia ta ma pojawić się na unijnym szczycie w Brukseli pod koniec października. Jak przekazały źródła dyplomatyczne, temat ten jest ważny także dla innych państw członkowskich, które chcą, aby został poruszony w dyskusji przywódców.

W ostatnich miesiącach następują dość drastyczny wzrostu cen gazu, a co za tym idzie - cen energii. Większość państw członkowskich wyraża tym zaniepokojenie” – przekazał dyplomata.

- Część krajów zwróciła się o zorganizowanie specjalnej dyskusji na zaplanowanym w październiku szczycie. Ta dyskusja odbędzie się

– dodał.

Wskazał, że powodem wzrostu cen gazu jest m.in. polityka Gazpromu, która polega na ograniczeniu dostawy gazu do poszczególnych państw UE, co powoduje wzrost cen surowca.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Komisja Europejska #Gazprom

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo