Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Usług Projektowych będzie w Polsce na stałe

Możliwość zatrudnienia Polaków w organizacjach międzynarodowych oraz zawierania kontraktów z ONZ przez polskie firmy stanie się jeszcze większa. To dzięki stałej obecności odpisał w czwartek Nowym Jorku umowę z ONZ ustanawiającą stałą obecność Biura Narodów Zjednoczonych ds. Usług Projektowych (UNOPS) w Polsce. Umowę w tej sprawie podpisał w czwartek w Nowym Jorku minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podpisał w czwartek Nowym Jorku umowę z ONZ ustanawiającą stałą obecność Biura Narodów Zjednoczonych ds. Usług Projektowych (UNOPS) w Polsce.
pixabay.com

Umowę w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Nowym Jorku podpisali minister Rau oraz dyrektor wykonawczy UNOPS Jorge Moreira da Silva.

Jak przekazało Stałe Przedstawicielstwo, UNOPS świadczy usługi z zakresu tworzenia infrastruktury, prowadzenia zamówień publicznych, zarządzania projektami, finansami oraz zasobami ludzkimi na rzecz organizacji systemu NZ, międzynarodowych instytucji finansowych, rządów oraz innych partnerów. UNOPS będzie kolejną agencją ONZ, która podejmie stałą działalność w Polsce, po tym jak w wyniku rosyjskiej agresji swoją obecność ustanowiły UNICEF, Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) i Światowy Program Żywnościowy (WFP).

Jak powiedział podczas ceremonii podpisania umowy minister Rau, nowe biuro w Polsce będzie współpracować z tym na Ukrainie, a dzięki niemu polskie firmy będą "atrakcyjnym partnerem we wdrażaniu projektów związanych z odbudową Ukrainy". Ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski wyraził przekonanie, że otwarcie biura UNOPS będzie jedynie "punktem startowym" dla większego zaangażowania ONZ w Polsce.

Da Silva stwierdził, że umowa pomoże w odbudowywaniu infrastruktury Ukrainy i zwiększy dostęp dla polskiego biznesu dla pozyskiwania kontraktów z platformy ONZ.

Według MSZ dzięki zwiększaniu obecności ONZ w naszym kraju w 2022 r. polskie firmy otrzymały od Narodów Zjednoczonych zamówienia w wysokości 71,71 mln USD, czyli niemal 15 razy więcej niż rok wcześniej.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Ministerstwo Spraw Zagranicznych #ONZ #Ukraina

Wczytuję ocenę...
Komentarze (2)
Anonim 22.09.2023 11:30
Coś tu smierdzi...
Anonim 21.09.2023 22:33
Tyko PIS potrafi coś Normalnego załatwić na świecie prócz ZDRADY i ZDRAJCÓW
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo