Andrzej Duda w Brukseli spotkał się z Joe Bidenem. O czym rozmawiali prezydenci?

Podczas trwającego w Brukseli jednodniowego szczytu NATO prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Stanów Zjednoczonych, Joe Bidenem. Jak podkreśla prof. Krzysztof Szczerski, rozmowa między politykami dotyczyła współpracy " w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa militarnego i ekonomicznego naszego regionu".

Twitter.com/Krzysztof Szczerski (@KSzczerski)

Podczas szczytu doszło do dwustronnej rozmowy Duda-Biden.

- Rozmowa prezydenta RP z prezydentem USA odbyła się na zaproszenie strony amerykańskiej i dotyczyła współpracy polsko-amerykańskiej w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa militarnego i ekonomicznego naszego regionu

- napisał dzisiaj na Twitterze Krzysztof Szczerski, szef Biura Polityki Międzynarodowej przy Kancelarii Prezydenta RP. Wcześniej minister zamieścił wspólną fotografię obu prezydentów.

Ponadto, podczas brukselskiego szczytu NATO, Andrzej Duda odbył bilateralne spotkanie z premierem Wielkiej Brytanii, Borisem Johnsonem, a wcześniej - także z prezydentem Francji, Emmanuelem Macronem, oraz prezydentem Macedonii Północnej, Stewo Pendarowskim.

Głównym tematem rozmów dzisiejszego szczytu jest inicjatywa "NATO 2030", mająca wzmocnić jedność Sojuszu i przygotować go na wyzwania przyszłości.

 Źródło: niezalezna.pl

 

Michał Dzierżak
Wczytuję ocenę...
Komentarze (46)
Anonimdzieciol 15.06.2021 13:39
Odwalcie się od naszego demokratycznie wybranego prezydenta Polski .Miał okazję to porozmawiał ,nie zachowujcie się jak te czerwone komuchy które jak miler szydzą a sami za garść rubli sprzedali Polskę .
Anonim 15.06.2021 09:46
Duda powiedział tak: „dzisiaj cieszę się, że prezydentem Stanów Zjednoczonych jest ponownie człowiek, który zna sprawy naszej części Europy.”
Anonim 14.06.2021 15:51
Miło tak popatrzeć że liczymy się na świecie. Tak trzymać.
Anonim 14.06.2021 17:07
To prawda. Prezydent rozwija się w dobrym kierunku. I tak trzymać.
Anonim 14.06.2021 18:53
liczymy się hahah w spisie powszechnym chyba
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo