Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Pogoda na drugą turę wyborów. Gdzie będzie najlepsza?

Podczas drugiej tury wyborów samorządowych będzie chłodno i pochmurnie, miejscami pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem, jedynie wyborcy w Poznaniu liczyć mogą na nieco ładniejsze niebo - poinformował Michał Folwarski, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

wybory
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Niestety w Polskich miastach pogoda nie będzie sprzyjała powyborczemu spacerowi. Oprócz długopisu, na wybory warto zabrać parasol, gdyż w większości miast mogą pojawić się opady deszczu, czy deszczu ze śniegiem. Słońce schowa się za chmurami, a wiatr może być chwilami porywisty.

Pogoda w Krakowie też nie będzie sprzyjająca. Możemy spodziewać się sporej ilości chmur wraz z opadami deszczu. Michał Folwarski dodał, że temperatura maksymalna w Krakowie nie powinna przekroczyć 6 st. C. Wiatr będzie umiarkowany oraz północny. Bardziej na południe, czyli w Zakopanem maksymalnie 1 st. C, a na niebie zobaczymy chmury. Synoptyk dodał, że mieszkańcy Zakopanego mogą spodziewać się opadów śniegu, wiatr taki sam jak w Krakowie.

Wrocławianie mogą cieszyć się z przejaśnień, choć głównie ma być pochmurnie. Pojawić się również mogą okresami przelotne opady deszczu, ale temperatura właściwie będzie wyrównana w okolicach 6 st. C, wiatr północny i umiarkowany.

Jak zauważył synoptyk IMGW południe kraju jest bardzo podobne, i w Kielcach, i w Rzeszowie będzie pochmurnie cały dzień. Temperatura maksymalna w Rzeszowie to 6 st. C, a w Kielcach jest to niewiele mniej, gdyż 5 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, północny i północno zachodni.

Pogoda na drugą turę. Najlepsza w Poznaniu

"W Poznaniu jutro będzie najlepsza pogoda z całego kraju, bo tutaj najmniejsza szansa na opady" - zauważył Folwarski. Mieszkańcy Poznania prawdopodobnie mogą zostawić parasolki w domu, gdyż nawet jeśli opady by wystąpiły, to powinny być - jak zauważył synoptyk - symboliczne. Niebo będzie raczej pogodne, ale nadal niestety głosującym mieszkańcom towarzyszyć będzie chłodna temperatura, w okolicach 6-7 stopni. Wiatr powinien być umiarkowany, porywisty oraz północny.

W Toruniu niewielka szansa na opady deszczu, czy deszczu ze śniegiem, jeśli wystąpią to bardzo słabe. Temperatura maksymalna w okolicach 7 st. C. Będzie pochmurnie, choć pojawią się przejaśnienia.

Olsztyńscy wyborcy mogą spodziewać się temperatury maksymalnej w okolicach 6 st. C. Zachmurzenie będzie umiarkowane, a okresami też wzrastające do dużego. Synoptyk zauważył, że mogą wystąpić przelotne opady deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem. Podobnie jak w Toruniu. "No i też tutaj umiarkowany, chwilami porywisty, północny wiatr" - dodał.

"Jeśli chodzi o Radom to właściwie też tutaj będzie pochmurnie" - zauważył synoptyk. Cały dzień mogą pojawiać się opady deszczu, bądź deszczu ze śniegiem, a temperatura maksymalna pozostanie w okolicach 5 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty oraz północny. W Gdyni i Słupsku bardzo podobnie. Wyborcy mogą oczekiwać sporej ilości przejaśnień, ale jak zauważył Michał Folwarski, tego pełnego błękitu będzie jeszcze trochę brakować. Pojawią się przelotne opady deszczu, a temperatury również pozostaną w okolicach 5 i 6 st. C. Chwilami będzie wiał umiarkowany, ale silny i porywisty wiatr również z północy.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#wybory

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo